LIGA PRVAKINJA Podravka nije ostvarila željen rezultat, ali vratila je ono najvažnije – navijače

Rukometašice Podravka Vegete ove sezone po 19. puta nastupaju u EHF Ligi prvakinja, najelitnijem klupskom rukometnom natjecanju u ženskoj konkurenciji.

Koprivničke rukometašice trenutno se nalaze na trećem mjestu Grupe C, a ako žele proći u daljnju fazu natjecanja, u trećem kolu moraju pobijediti mađarski Györ, svojevrsni rukometni dream team. Međutim, Podravka može proći grupu i ako bude poražena u Mađarskoj, što je ipak realnije za očekivati nego pobjedu Podravke. U takvom raspletu rasterećeni Krim bi trebao pobijediti Thüringer, što i nije baš vjerojatno. Prve tri momčadi u grupi nastavit će svoje natjecanje u Ligi prvakinja, a posljednjeplasirana momčad ispada iz natjecanja. Podravkašice svoj prolazak grupne faze Lige prvakinja čekaju već punih 20 godina, odnosno od sezone 1997./98. kada su dogurale do polufinala.

Povijesno gledajući, Podravka je grupnu fazu Lige prvakinja prošla u četiri navrata. U svojoj drugoj europskoj sezoni (1994./95.) prvi puta su prošle skupini i zaustavljene su u finalu od Hypa. Godinu dana kasnije, koprivničke rukometašice ostvarile su najveći uspjeh u svojoj povijesti osvojivši titulu pobjednica Lige prvakinja u već toliko puta “opjevanom” finalu protiv Hypa. U sljedeće dvije sezone Podravka je dogurala do četvrtfinala i polufinala. S druge strane, Podravka se u Ligu prvakinja nije plasirala sedam puta, ali ipak se mogu pohvaliti da su čest gost spomenutog natjecanja. U razdoblju od 2006. do 2016. godine, Podravka je svaki puta nastupala u grupnoj fazi Lige prvakinja, ali nisu uspjele izboriti prolaz u daljnju fazu natjecanja.

Ova sezona je prva nakon dvije godine da Podravka nastupa u Ligi prvakinja. Trener Zlatko Saračević na brzinu je okupio relativno novu ekipu koja se uspjela plasirati u ovogodišnju Ligu prvakinja. Treba biti pošten i reći da je već sami plasman veliki uspjeh za ovu ekipu, a nade za prolazak skupine još uvijek ima. Podravkašice su sjajno startale i osvojile 3 boda u prije dvije utakmice. Međutim, u posljednje dvije utakmice Podravka je uvjerljivo izgubila od Krima i Thüringera te si maksimalno zakomplicirala zadnje kolo i prolaz je sveden na minimum.

Međutim, najveći uspjeh ove ekipe je to što su svojim igrama vratile publiku na tribine sportske dvorane Gimnazije ‘Fran Galović’. Koprivnica ponovno živi za rukomet, dvorana je u svakoj domaćoj utakmici bila dupkom ispunjena, a uvijek se traži karta više. Lijepo je vidjeti i povratak Kronikusa na tribinu, dečki navijaju u pobjedi i porazu i na tome im se mora čestitati. Također, treba istaknuti kako je Podravka apsolutno pogodila s izradom navijačke himne i prvi puta nakon nekoliko godina može se reći da je atmosfera u dvorani fantastična. To je glavni uspjeh igračica, trenera, stručnog stožera i Uprave, a nadamo se kako će u posljednjem kolu dati svoj maksimum kako bi pokušale iznenaditi mađarski dream team.