VISOK PORAZ U MAĐARSKOJ Ništa od čuda u Győru, Podravka se neslavno oprostila od Lige prvakinja

Rukometašice Podravka Vegete danas su odigrale ključni susret šestog kola grupne faze Lige prvakinja u gostima kod rukometnog dream teama – Győra. Ranije danas, Thüringer i Krim remizirali su 26:26, pa je Podravkašicama trebao minimalno jedan bod iz Mađarske kako bi nakon 20 godina čekanja prošle grupnu fazu Lige prvakinja.

Podravka je povela preko Holešove, konačno je Slovakinja pokazala da su joj kontre najbolje oružje.

Nakon pet minuta utakmice, igračice Györa povele su s 5:2, Podravka se teško može obraniti od ovako kvalitetne ekipe.

Ne sluti na dobro, igračice Györa u 15. minuti igre imaju šest pogodaka prednosti (10:4). Podravkašice imaju svoje prigode, ali nikako da svladaju domaću vratarku.

Hansen i Amorim ‘školuju’ obranu Podravke koja nema rješenja za njihove solo prodore. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena Mađarice imaju velikih 16:8.

Na poluvrijeme se otišlo sa 17:9 za Györ, Podravki treba čudo u drugom poluvremenu ako misli doći do boda.

U trećoj minuti nastavka, Zlatko Saračević pozvao je time-out i očitao ‘bukvicu’ svojim igračicama zbog previše prodanih lopti i promašaja.

Mađarice ubrzo odlaze na 16 pogodaka razlike, Podravka nikako da realizira svoje šanse. Nakon 10 minuta igre u drugom poluvremenu, Podravka nije postigla pogodak punih 15 minuta.

Deset minuta prije kraja susreta, Győr vodi s nevjerojatnih 20 pogodaka razlike, rezultat je 32:12.

Győr je slavio s konačnih 37:17 i zadao Podravki najteži poraz u povijesti natjecanja u Ligi prvakinja. Podravkašice će svoj europski put nastaviti u Kupu EHF-a.