Nedjelja, 6. listopada 2024.

LIGA PRVAKINJA Podravka stigla do prvih bodova, ‘pao’ je njemački Thüringer

Rukometašice Podravka Vegete danas su igrale susret prvog kola Lige prvakinja u gostima kod njemačkog Thüringera.

Podravkašice su u susret ušle strelovito i nakon 6. minuta igre imale su vodstvo od 5:1 zahvaljujući sjajnoj vratarki Risović koja je obranila četiri udarca.

Do kraja prvog poluvremena Podravka je imala i par golova prednosti, ali na predah su otišle s vodstvom 12:11.

U drugom poluvremenu rukometašice Podravka Vegete pokazale su da ova ekipa ima ogroman potencijal.

Predvođene sjajnom Yezhykavom, Podravka je u 40. minuti utakmice imala sjajnih 19:15.

Do kraja utakmice Podravka je ušla u negativnu seriju i zaradile su nekoliko isključenja, ali na kraju su slavile s 28:26 i osvojile prva dva boda u novoj sezoni Lige prvakinja.

U sljedećem kolu Lige prvakinja, Podravka će na domaćem terenu ugostiti moćnu ekipu Györa. Susret je na rasporedu u nedjelju, 14. listopada u 18:45.