Petak, 26. travnja 2024.

Kadeti Koprivnice izborili nastup u Prvoj košarkaškoj ligi

Kadeti Košarkaškog kluba Koprivnica pobjedom u uzvratnoj kvalifikacijskoj utakmici izborili su nastup u Prvoj hrvatskoj ligi.

Nakon slavlja u gostima kod križevačkog Radnika s 24 poena razlike, u domaćoj dvorani koprivnički su košarkaši upisali još uvjerljiviju pobjedu rezultatom 82:44. Ekipa Radnika došla je sa samo pet igrača, a Koprivnica je od prve četvrtine nametnula svoju igru tako da je trener Kapusta do kraja susreta dao minute svim svojim igračima koji su svi zabili po koji poen. Istaknuli su se Adi Stajku s 23 i Luka Kuzmić s 21 košem, uz podršku Lončarića i Benotića.

Koprivnica je tako izborila nastavak kvalifikacija za Prvu ligu gdje je trebala igrati protiv momčadi iz Međimurske i Varaždinske županije, ali tamo nije bilo zainteresiranih ekipa pa su naši košarkaši izborili najviši rang hrvatskog kadetskog košarkaškog natjecanja.

Prvenstvo počinje poslije Nove godine, a u Koprivnici će tako gostovati kadeti ponajboljih hrvatskih momčadi poput Cedevite, Cibone i Zadra.

Izvor: KK Koprivnica.