Petak, 26. travnja 2024.

Slaven Belupo pogocima Reslera i Šarlije svladao bugarsku Vereyju

Nogometaši Slaven Belupa upisali su pobjedu protiv bugarske Vereyje. Pogocima Reslera i Šarlije slavili su 2:0 u prijateljskom susretu igranom u slovenskom Limbušu.

Za 1:0 zabio je Resler krajem prvog poluvremena kada je uputio udarac s 20-ak metara. Lopta je dotaknula jednog bugarskog igrača, promijenila smjer i završila u golu.

“Točku na i” u 83. minuti stavio je Šarlija. Nakon odlično izvedenog kornera Dolčeka, mladi stoper bio je najviši na drugoj stativi te je glavom zabio za konačnih 2:0. Tako je Slaven upisao četvrtu pobjedu ovih priprema, a iduću utakmicu naši nogometaši igraju protiv mađarskog Soroksara u subotu.

Valja istaknuti da su prve minute u dresu naše momčadi upisali Mateus Lima i Roei Gordana. Obojica su pokazala da se na njih itekako može računati.

NK Slaven Belupo – FC Vereya (BUG) 2:0 (1:0)

NK SLAVEN BELUPO: Kurtanjek – Zirdum, Hlevnjak, Martinaga – Karamarko, Jajalo, Resler, Bogojević, Delić (cap.), Mateus, Mendy. Još su igrali: Međimorec, Musa, Šarlija, Doležal, Vidović, Aparicio, Gordana, Bongongui, Goda, Jelić. Trener: Tomislav Ivković.

FC VEREYA: Georgiev – Iliev (cap), Rodrige, Jorgensen, Ahmed – Maximov, Tanev, Mechev – Ciofu, Malamov, Ognyanov. Još su igrali: Zinzarski, Ivanov, Kouroupis, Ndonbov, Tevia, Yordanov, Stanchev, Laptev, Traore. Trener: Ivan Kolev.

Suci: Veselič Samo, Karmel Vidko, Cotič urban

Strijelci: 1:0 Resler 43′, 2:0 Šarlija 83′