FOTO Podravka ‘s pola gasa’ do polufinala Kupa, Splićanke u igri tek deset minuta

Rukometašice Podravke Vegete upisale su očekivano laganu pobjedu protiv Splita 2010 u četvrtini finala Kupa Hrvatske. U sportskoj dvorani koprivničke Gimnazije Fran Galović slavile su rezultatom 41:31.

Napetost današnje utakmice trajala je tek desetak minuta i to zato što su Podravkašice u susret ušle u ‘leru’. Rezultat je u tim trenucima bio 6:6. Kada su se malo uozbiljile naše rukometašice brzo su stekle veliku prednost i zapravo riješile utakmicu jer je već nakon 30 minuta rezultat na semaforu bio 22:13.

U drugom poluvremenu trenerica Snježana Petika dala je priliku svim svojim igračicama koje su rutinski održavale i povećavale prednost. Valja istaknuti da za današnju utakmicu nisu konkurirale Ana Toth i Ana Turk. Obje su lakše ozlijeđene te su susret propustile zbog predostrožnosti.

Na kraju je susret završio s uvjerljivih plus 10. Tako je Podravka izborila polufinale i završnicu Kupa. Mjesto odigravanja i protivnice naših rukometašica bit će određeni naknadno.