Subota, 18. svibnja 2024.

ŠETNJA PO RIVI Rukometašice Podravke lagano do pobjede u Splitu, debitirala Ikhneva

Rukometašice Podravke Vegete stigle su do svoje 12 pobjede u 13. kolu Prve hrvatske lige. Na gostovanju kod Splita slavile su i s više nego uvjerljivih 36:18.

Splićanke su povele s 1:0, ali bio je to jedini njihov svijetli trenutak u ovom susretu. Naše rukometašice su sa šest golova u nizu pokazale da će imati još jedan lagan posao ispred sebe. Obrana je zaustavljala napade Splićanki pa su još jednom krila došla do izražaja svojim laganim pogocima iz kontri. Rezultat nakon 30 minuta bio je 16:8.

U drugom poluvremenu sve igračice s klupe dobile su priliku zaigrati, a prve minute upisala je i Alena Ikhneva koja je postigla tri pogotka. Valja istaknuti Korinu Karlovčan koja je postigla osam pogodaka. Tako se Podravka s nova dva boda izjednačila s Lokomotivom na vrhu ljestvice.