Nedjelja, 5. svibnja 2024.

RUKOMET Hrvatska svladala Švicarsku na krilima izvrsnih Podravkašica Marijete Vidak i Ivane Kapitanović

Podravkašice Marijeta Vidak, Ivana Kapitanović i Ana Debelić, zajedno sa svojim kolegicama iz reprezentacije Hrvatske, svladale su Švicarsku u prvom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo u rukometu rezultatom 32:28.

Veliku ulogu u osvajanju prva dva boda imale su Vidak koja je bila najefikasnija igračica susreta sa sedam pogodaka i Kapitanović koja je odlično branila, pogotovo u prvom poluvremenu. Ukupno je skupila 14 obrana. Svoj obol pobjedi dala je i Debelić igrom u obrani.

Što se tiče same utakmice, Hrvatska je odigrala odlično prvo poluvrijeme, a onda je olako dopustila Švicarkama u drugom da se vrate u susret. Ipak, na kraju su naše reprezentativke opravdale ulogu favorita i slavile s četiri gola razlike. Sigurni smo da pomoćna trenerica u reprezentaciji Snježana Petika može itekako biti zadovoljna predstavom svojih Podravkašica.

U drugom kolu Hrvatska gostuje u Ukrajini.