Četvrtak, 2. svibnja 2024.

BEPOV MEMORIJAL Lokomotiva prijetila, ali Podravka opet dokazala tko je gazda u Hrvatskoj

Rukometašice Podravke Vegete svladale su u drugoj utakmici Bepovog memorijala vječnog rivala Lokomotivu rezultatom 19:16 u utakmici koja je, iako prijateljska, na momente izgledala kao prava prvenstvena.

Podravkašice su odlično otvorile utakmicu te su brzo došle do osjetne prednosti od četiri razlike. Nakon 15-ak minuta igre rezultat je bio 8:4. Usporile su nakon toga Koprivničanke, a Lokomotiva je to iskoristila te je do kraja poluvremena došla na zaostatak od samo pogotka razlike. Nakon 30 minuta bilo je 11:10.

U drugom dijelu Podravka je dugo lomila otpor Zagrepčanki. Sve do posljednjih sedam minuta Koprivničanke su imale minimalnu prednost, a onda su Vidak s nekoliko vezanih golova i Jukić s nekoliko ključnih obrana prelomile utakmicu i donijele slavlje Podravkašicama rezultatom 19:16.

U prvoj utakmici današnjeg programa mađarski Kecskemet svladao je austrijski Hypo rezultatom 27:15. Navečer nas čekaju utakmice između Podravke i Hypa te Lokomotive i Kecskemeta.