Petak, 21. lipnja 2024.

AKO SE PO JUTRU DAN POZNAJE… Rukometašice Podravke uvjerljive protiv austrijskog Hypa, zabijale i golmanice

Rukometašice Podravke Vegete ostvarile su uvjerljivu pobjedu u prvoj pripremnoj utakmici. Na gostovanju u Beču kod Hypa Podravkašice su slavile rezultatom 20:31. Napomenimo da će ove dvije ekipe i sutra odigrati pripremnu utakmicu, također u Beču.

Što se tiče današnje utakmice, prvakinje Hrvatske već su na poluvremenu vodile s pet golova razlike, da bi u nastavku susreta došle do uvjerljivih +11. Austrijanke su u većem dijelu susreta koristile sedam igračica u polju, igrale su bez golmana, što su Podravkašice spremno kažnjavale.

Valja istaknuti da su se sve igračice Podravke upisale u strijelce, pa čak i golmanice Jukić i Kapitanović koje su postigle po pogodak. Tako je trenerica Snježana Petika na najbolji mogući način startala na klupi Podravke, a mogu li ona i njene rukometašice nastaviti u istom tempu vidjet ćemo sutra nakon još jedne utakmice protiv Hypa. Susret u Beču igrat će se s početkom u 11 sati.

HYPO NIEDERÖSTERREICH – PODRAVKA VEGETA 20:31 (11:16)

BEČ MÖDLING – Dvorana BSFZ u Maria Enzersdorfu. Gledatelja: 70.
Sutkinje: Juha Foris i Sarah Spittaler (Austrija).

HYPO NIEDERÖSTERREICH: Flöck (-+1), Sanko (3+2), Hajgato