FOTO/VIDEO Pred gotovo 600 ljudi Hrvoje Bači Borcu donio Županijski kup

Pred gotovo 600 ljudi i u odličnoj atmosferi na koprivničkom Gradskom stadionu odigrano je finale kupa Koprivničko-križevačke županije. Pehar prvaka pripao je županijskom prvoligašu Borcu iz Imbriovca koji je svladao međužupanijskog ligaša Križevce rezultatom 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Hrvoje Bači u 65. minuti.

U prvom poluvremenu gledali smo, baš kako se i očekivalo, izjednačenu utakmicu u kojoj su Križevci imali blagu i jalovu inicijativu. Uglavnom igralo na sredini terena, a jedinu pravu šansu u prvih 45 minuta vidjeli smo pred kraj poluvremena kada je igrač Križevaca Stubičan s 25 metara opalio po golu, ali je Tizaj vrhunskom paradom ostavio svoju mrežu netaknutom.

U 50. minuti Fažon je izveo slobodan udarac. Bilo je to nešto između udarca i ubačaja, a lopta je prohujala pored lijeve vratnice golmana Križevaca. Kao i u prvom dijelu gledali smo ne previše napetu utakmicu u kojoj su nazanimljiviji bili navijači Križevaca koji su glasno bodrili svoju momčad.

Tako je bilo sve do 65. minute kada je poveo Borac. Odlično je jednu loptu primio Fažon, poslao ju u šesnaesterac, a tamo se najbolje snašao Bači i iz okreta zakucao loptu pod gredu za 1:0. Do kraja utakmice Križevci su pokušavali stići do izjednačenja, ali im to nije pošlo za nogom. Tako je pehar osvajača Županijskog kupa otišao iz Virja (Podravac je bio prošlogodišnji osvajač) u Imbriovec.

– Bila je ovo teška utakmica, branili smo se 80 minuta čiste igre, ali igrali smo svi jedan za drugoga, kako smo se i dogovorili. Drago mi je da smo na kraju podigli pehar i čestitam suparničkoj momčadi na fair i korektnoj borbi. Drago mi je da sam zabio u finalu i doveo svoj klub do najvećeg uspjeha – rekao je strijelac pobjedonosnog pogotka Hrvoje Bači.