Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

Nogometaši Ferdinandovca danas su i službeno potvrdili prvo mjesto Druge županijske nogometne lige i tako osigurali plasman u Prvu ligu iduće sezone.

Danas su na svom travnjaku svladali Prugovac rezultatom 3:0. Sve je riješeno bilo u prvom poluvremenu kada je domaćin postigao sva tri pogotka. Strijelci su bili Kesić, Skukan i Lazar. Valja napomenuti da su gosti igrali s tek osam igrača.

Veliki niz Miklinovčana od 12 pobjeda i jednog remija prekinut je danas u Reki gdje ih je domaćin svladao s uvjerljivih 4:1 i tako došao do važnih bodova u borbi za opstanak. Za domaćina su zabijali Adamić, Evačić, Đurašević i Bogdan, dok je za goste počasni pogodak postigao Šimunić. Također do važnih bodova u borbi za ‘goli život’ stigla je i Viktorija. Ona je na svom travnjaku svladala golovima Piškorića i Bradića Mladost iz Sigeca rezultatom 2:0.

U susjedskom derbiju igranom u Herešinu između Omladinca i Starigrada jedan pogodak odlučio je utakmicu. Bojan Brkić zabio je u 59. minuti za slavlje gostiju. Lipa je u Hlebinama bila uvjerljiva protiv GOŠK-a. Sabolić, Hunjet i Gregl zabili su za pobjedu 3:0.

U ostalim susretima Tehnika je na Gradskom stadionu izgubila od Hrvatskog bojovnika rezultatom 2:4, dok je bregovska Mladost svladala je Gornju Rijeku s 3:1.

I dok se na vrhu sve zna, u posljednja dva kola čeka nas i više nego uzbudljiva borba za opstanak. Od desetog Omladinca do posljednje Viktorije sve momčadi su u opasnosti od ispadanja u Treću ligu.