Nedjelja, 28. travnja 2024.

KORAK BLIŽE NASLOVU Podravka razbila Zamet, Vidak zabila 11 golova

Rukometašice Podravke Vegete uvjerljivo su svladale riječki Zamet rezultatom 30:17. Od početka susreta Podravkašice su dominirale te je pitanje samo bilo s kojom će razlikom završiti susret.

Već na poluvremenu prvakinje Hrvatske vodile su s uvjerljivih plus sedam i već je nakon 30 minuta utakmica bila riješena. Igračice trenera Gorana Mrđena igrale su čvrsto u obrani, a napad je funkcionirao odlično.

U drugom poluvremenu Podravka je u potpunosti slomila otpor Riječanki. Razlika je rasla iz minute u minutu do konačnih plus 13.

Najefikasnija igračica susreta bila je Marijeta Vidak koja je, nakon nekoliko slabijih utakmica, postigla čak 11 pogodaka. Vrijedi istaknuti i golmanice Antoniju Jukić i Simonu Hajduk koje su skupile 15 obrana.

Novom pobjedom Podravka je ostala na stopostonom učinku te se još više približila osvajanju naslova prvaka.