Utorak, 7. svibnja 2024.

FOTO Podravka lagano preko Arene, raspucana Anamaria Gugić

Rukometašice Podravke Vegete uvjerljivo su u sportskoj dvorani koprivničke Gimnazije Fran Galović svladale pulsku Arenu rezultatom 38:18 i tako nakon 20 odigranih utakmica ostale na prvom mjestu prvenstvene ljestvice s maksimalnim učinkom.

Da će Podravkašice imati lagan posao vidjelo se od početka susreta. Gošće su rijetko kada i zapucale po golu, a kada bi i došle do šuta golmanice Jukić i Hajduk zaustavile bi njihove pokušaje. Već u dvadesetoj minuti na semaforu je 14:2 za hrvatske prvakinje te je pitanje bilo samo kojom će razlikom završiti susret.

U drugom poluvremenu rukometašice Podravke rutinski su održavale i povećavale prednost, a posebno je raspoložena bila Anamaria Gugić koja je u petnaestak minuta zabila pet pogodaka na oduševljenje svojih suigračica. Susret je završio s uvjerljivih plus 20, a osim Gugić po pet pogodaka zabile su i Marijeta Vidak i Korina Karlovčan. Valja istaknuti i Antoniju Jukić koja je upisala 12 obrana.

Podravkašice će novu utakmicu imati već u petak kada gostuju kod osmoplasiranog Bjelovara.