Petak, 3. svibnja 2024.

FOTO Podravka krenula uspavano pa uvjerljivo svladala Osijek

Rukometašice Podravke Vegete upisale su uvjerljivu pobjedu u 16. kolu Prve hrvatske rukometne lige. U sportskoj dvorani koprivničke Gimnazije Fran Galović svladale su Osijek rezultatom 43:28.

Ipak, nije sve krenulo prema očekivanjima trenera Gorana Mrđena i svih okupljenih u dvorani. Podravkašice su nekako uspavano ušle u utakmicu te je nakon dvadesetak minuta semafor pokazivao 7:7 što je malo tko očekivao s obzirom na to da su gošće tek pretposljednja ekipa lige. Do kraja poluvremena koprivničke rukometašice ubacile su u brzinu više te su na odmor otišle s plus pet.

U nastavku susreta Osječanke su sve teže parirale, a razlika u korist domaćih rukometašica je iz minute u minutu rasla. Raspucana Korina Karlovčan s osam te Nikolina Zadravec i Ekatarina Nemaškalo sa po sedam pogodaka odvele su Podravku do uvjerljivih plus 15. Možemo reći da je Podravka još jednu utakmicu dobila u ‘drugoj brzini’ i tako ostala na stopostotnom učinku i prvom mjestu prvenstvene ljestvice.