Podravkašice pobijedile Umag, slijedi veliki derbi

Rukometašice Podravke Vegete upisale su pobjedu u 12. kolu Prve hrvatske rukometne lige. Na gostovanju u Umagu slavile su s uvjerljivih deset pogodaka razlike, rezultatom 30:20.

Podravkašice su do nova dva boda došle bez velikih problema. U prvih deset minuta postigle su šest pogodaka dok je Umažankama to za rukom pošlo tek dva puta. Do kraja poluvremena koprivničke prvakinje održavale su prednost te su na odmor otišle s rezultatom 14:9.

Baš kao i u prvom poluvremenu i u drugom je Podravka odmah u startu ubacila u višu brzinu i riješila susret. Serijom od četiri pogotka viška došle su do rezultata 20:11 i tako ugasile sve nade domaćim rukometašicama. Najefikasnije Podravkašice bile su Ana Debelić sa sedam te Dora Krsnik, Selena Milošević i Ekatarina Nemaškalo sa po pet pogodaka.

Koprivničanke tako nakon 13 (unaprijed odigrana utakmica protiv Dalmatinke) odigranih susreta imaju maksimalan broj bodova na svom kontu i spremno dočekuju veliki derbi protiv Lokomotive koji će se igrati iduće subote u sportskoj dvorani koprivničke Gimnazije Fran Galović. Podsjetimo, i Zagrepčanke imaju sve pobjede što nam govori da nas čeka odlična i neizvjesna utakmica.