Ivan Lončarić obranio je naslov seniorskog prvaka Hrvatske

Ivan Lončarić iz Hrvačkog kluba Podravka obranio je naslov seniorskog prvaka Hrvatske u hrvanju grčko-rimskim načinom u kategoriji do 59 kilograma.

Lončarić je bio jedini predstavnik Podravke na 26. seniorskom Prvenstvu Hrvatske održanom u zagrebačkoj dvorani Peščenica. Do titule državnog prvaka, svoje već 15. u svim uzrastima, došao je s četiri pobjede od kojih je jedna bila protiv Sandra Frankola, Koprivničanca koji brani boje Hrvačkog kluba Vindija iz Varaždina i koji je zauzeo drugo mjesto u kategoriji. Ivan ga je pobijedio na bodove s 10:7, a do preostale tri pobjede – protiv Mihaela Bešenića iz Vindije, Tonyja Brale iz Zagreba i Marija Petraka iz zagrebačkog Herkula – lako je došao tušem.

Novi/stari prvak Hrvatske sada ide na zasluženi odmor. — Trenutno me do kraja slomila gripa pa ću prvo leći i odspavati — kratko nam je rekao.

Ivana je na ovo natjecanje vodio trener Miroslav Mihalec, a nastupilo je sveukupno 80-ak hrvača iz 15 hrvatskih klubova u 8 težinskih kategorija. Novi prvaci, po kategorijama, su:

• do 59 kg: Ivan Lončarić, HK Podravka
  • do 66 kg: Ivan Lizatović, HK Lokomotiva
  • do 71 kg: Danijel Janečić, HK Lika
  • do 75 kg: Dominik Etlinger, HK Sesvete
  • do 80 kg: Božo Starčević, HK Metalac
  • do 85 kg: Ivan Huklek, HK Sesvete
  • do 98 kg: Vinko Kadečka, HK Petrinja
  • do 130 kg: Stjepan Lavrić, HK Petrinja

Ekipno prvo mjesto osvojili su hrvači Vindije ispred Sesveta i Petrinje.