Nedjelja, 28. travnja 2024.

Podravka Vegeta uvjerljivo svladala Trešnjevku

Rukometašice Podravke Vegete s lakoćom su svladale Trešnjevku u Zagrebu u utakmici 10. kola Prve hrvatske rukometne lige. Konačni rezultat glasio je 20:34, 10:17 na poluvremenu.

Podravka je u 7. minuti susreta već vodila s 5:0, a domaće su rukometašice svoj prvi pogodak postigle tek u 10. minuti. Početkom drugog poluvremena Selena Milošević je nakratko podigla prednost na osam golova, potom je isto učinila i Dora Krsnik svojim petim golom, a ubrzo je bilo i 11:20 (Milošević). Trener Goran Mrđen u igru je uveo i mlađe snage pa je Korina Karlovčan povećala razliku na 11:21 i do kraja susreta Podravkina je prednost bila sve veća, do konačnih 20:34.

Iduće subote Podravka Vegeta domaćin je ekipi Dugo Selo 55.

UTAKMICA 10. KOLA 1. HRL ZA ŽENE
TREŠNJEVKA – PODRAVKA VEGETA 20:34 (11:7)

ZAGREB – Sportska dvorana Trešnjevka Kutija šibica. Gledatelja: 100. Suci: Goran Cupek i obert Kožuhar (obojica Garešnica). Nadzornik HRS-a: Dražen Bajt (Dugo Selo).

TREŠNJEVKA: Andrijašević (5+1), Brkljačić (0+0); Pašalić, Miletić, Smiljanić 4, Šimara 2, Lesac, Toth 6(2), Čerepinko, Lukšić, Magenreuter 1, Vagner 2, Oremović, Dičak 5(1). TRENER: Miran Ognjenović.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (13+0), Hajduk (-+0); Zadravec, Dežić, Karlovčan 4, Krsnik 5, Milošević 7, Nemaškalo 7(2), I. Mrđen 2, Vidak 4(1), Pavlović 3, Gugić 1, Debelić 1. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Trešnjevka 5(5), Podravka Vegeta 4(3).
ISKLJUČENJA: Trešnjevka 6 minute (Šimara, Toth, Dičak), Podravka Vegeta 12 minuta (Pavlović i Milošević 2+2, Debelić, I. Mrđen).