Subota, 4. svibnja 2024.

Koprivnički atletičari odlični na Zimskom dvoranskom mitingu u Varaždinu

Članovi Atletskog kluba Koprivnica osvojili su ukupno devet medalja na Zimskom dvoranskom mitingu održanom u Varaždinu.

Najuspješniji su bili u disciplini 50 metara prepone osvojivši šest medalja. Kod limača su zlata u navedenoj disciplini osvojili desetogodišnji Ivan Bebek s vremenom 11.53 i jedanaestogodišnji Mateo Šegović sa 7.76.

U ženskoj konkurenciji zlatne su bile jedanaestogodišnja limačica Josipa Mikulec s vremenom 10.91 i mlađa kadetkinja Tara Rušak s 11.64. Srebrna je bila mlađa kadetkinja Laura Sabolec s 12.90, a brončana Marija Gašparić s 12.98.

U utrkama na 50 metara limačice Rajna Perošić i Josipa Mikulec borile su se kroz kvalifikacije za ulazak u finale. Rajna Perošić je u finalu istrčala 8.10 te osvojila treće mjesto i brončanu medalju. Josipi Mikulec je vrijeme od 8.28 bilo dovoljno za četvrto mjesto.

Utrka na 50 metara limaču Ivanu Bebeku donijela je još jedno zlato s rezultatom 8.51. Drugo zlato osvojio je i Mateo Šegović sa 7.76. Kod mlađih kadetkinja na 50 metara naše atletičarke su zapele u kvalifikacijama jer u finale ulaze samo četiri najbolja vremena.

Osmi rezultat kvalifikacija imala je Laura Sabolec s vremenom 8.35, deveti Tara Rušak sa 8.36, a jedanaesti Marija Gašparić s 9.07.

Slijedeći nastup Atletskog kluba Koprivnica je 21. siječnja u Prelogu na Dvoranskom atletskom prvenstvu Međimurja u višeboju.