Ponedjeljak, 6. svibnja 2024.

Uspješan vikend mladih rukometašica Podravke

Podravka Lino, druga ekipa Podravke, pobjedila je Zelinu u 10. kolu Druge hrvatske rukometne lige Sjever. Pod vodstvom trenerice Snježane Petike Linice su slavile na gostovanju rezultatom 24:26.

Koliko je utakmica bila napeta govori da su Koprivničanke na poluvrijeme otišle s tri gola minusa. U nastavku susreta ipak su uspjele preokrenuti rezultat i upisati nova dva boda. Najefikasnija Linica bila je Tena Petika s deset postignutih pogodaka.

Svoje utakmice igrale su i kadetkinje. Pod vodstvom trenera Filipa Turka, u četvrtom prvenstvenom krugu, svladale su Osijek rezultatom 23:16 i Đakovo rezultatom 23:18. Najefikasnija igračica u oba susreta bila je Josipa Kusak sa 16 pogodaka.

Mlađe kolegice, koje se natječu u istoj ligi, ali van konkurencije, pod vodstvom trenerice Đurđice Zečević upisale su protiv istih protivnika po pobjedu i poraz. Osijek su svladale s 28:25, a izgubile su od vršnjakinja Đakova rezultatom 24:19. U oba susreta najefikasnija bila je Ema Đuranek s 14 pogodaka.