Subota, 4. svibnja 2024.

Dvojica Filipa odlični na kvalifikacijama za Božićni turnir

Hrvači Podravke ostvarili su još jedan vrijedan uspjeh. Na kvalifikacijama za nadolazeći Božićni turnir, dvojica imenjaka – Filip Verčević i Filip Picer – osvojili su prva mjesta.

Kvalifikacije su održane u subotu u dvorani Peščenica, a Podravku su u uzrastu kadeta predstavljala trojica hrvača pod vodstvom trenera Ivana Lončarića i Saše Šprema. Konkurencija im je bila jaka: čak 150 hrvača iz 20 hrvatskih klubova.

Filip Verčević bio je uvjerljiv u kategoriji do 50 kilograma: u dvije borbe pobijedio je tušem protivnike iz Like i Sesvetskog Kraljevca. Još veći uspjeh postigao je Filip Picer u kategoriji do 54 kg pobijedivši tušem u čak tri borbe, a protivnici su mu bili iz klubova Istarski borac i Sesvete. Treći Podravkin hrvač na kvalifikacijskom turniru, Alen Nogić, upisao je jednu pobjedu i jedan poraz u kategoriji do 63 kg te ostao bez značajnijeg plasmana.

Prema kalendaru Hrvatskog hrvačkog saveza, međunarodni Božićni turnir održat će se u Zagrebu 17. prosinca.