PREKID U KOPRIVNICI Milošević: Puknuli smo, nek’ nas kazne; Bajalica: Tražit ćemo isključenje odgovornih iz nogometa

Susret koji je u negativnom smislu obilježio deveto kolo Druge županijske nogometne lige bio je onaj na koprivničkom Gradskom stadionu između Tehnike i vojakovačke Viktorije.

Podsjetimo, utakmica je prekinuta u 89. minuti kada su gosti napustili teren. Koji je bio povod ovog nesvakidašnjeg poteza pitali smo predsjednika Viktorije Milutina Miloševića: — Suđenje u odnosu prema nama u zadnjih nekoliko godina je katastrofalno, ali ovo u nedjelju je prevršilo svaku mjeru. Jednostavno nismo mogli to izdržati i odlučili smo napustiti teren. Sudac je od prve minute pokazivao naklonost domaćinu, ali sve je kulminiralo u drugom poluvremenu. Je li bilo utjecaja na suce u poluvremenu ne mogu tvrditi, ali to je bilo jednostavno neizdrživo. Prošao sam sve i svašta, ali ovo nikada.

— Sudio im je slobodnjake na dvadeset metara, dodjeljivao nam kartone za prigovore na prekršaje koji nisu ni postojali, nije nam svirao čisti jedanaesterac kada je igrača Tehnike u živom zidu pogodila lopta u ruku… Njihov igrač pogibeljno starta na našeg napadača, sudac ostaje nijem. I onda je sve kulminiralo u 89. minuti kada je njihov igrač pao preko lopte sam, a sudac jedva dočekao i svirao jedanaesterac. Tu smo “pukli”, nismo kao ljudi mogli podnijeti više tu nepravdu i otišli smo s terena. Nikad se u svojih 55 godina života nisam osjećao tako jadno — ogorčen je Milošević.

Snimio Marko Posavec.

Predsjednik Viktorije, kaže, ne mari za posljedice: — Ma neka nas kazne. Neka rade što žele. Znam da to nismo smjeli napraviti. Mi to nismo u 43 godine svog postojanja napravili. Ne moramo vam govoriti što su nam ove sezone radili u Ferdinandovcu i doma protiv GOŠK-a. Ako žele izbaciti, kako nas zovu, “Indijance iz Vojakovca”, neka nas izbace. Nogomet u ovim ligama bi trebao biti zabava i okupljalište mladih, a ne da oni koji plaćaju svoje igrače kao što recimo Tehnika radi, protiv čega nemam ništa, moraju biti protežirani. Gledajte, to je aparat s kojim se vi ne možete boriti. Čitav život sam u tom nogometu i jednostavno tu nema spasa. Neka rade što žele, nama je svejedno. Ponavljam, žao mi je zbog ovog događaja, ali jednostavno nekad nam je morao puknuti film.

Nijedna priča nije cjelovita ako se u obzir ne uzmu obje strane koje su sudjelovale u događaju, stoga smo za stav o prekidu utakmice upitali i predsjednika Tehnike Igora Bajalicu: — Dogodio se, po prvi puta u povijesti Gradskog stadiona bilo u ŽNL ili HNL, prekid utakmice, na žalost svih ljudi u klubu, igrača i navijača. Osobno sam jako nezadovoljan što se to dogodilo i kao glavne i odgovorne smatram Nogometni klub Viktoriju i njihove službene osobe. Smatram da bi trebali počistiti svoje dvorište pa tek onda u druga ulaziti. Smatram da je totalno neprihvatljivo da su u sezonu ušli sa 14 registriranih igrača i da im je to onda izgovor za sve. To opisuje sposobnost njihove uprave koja je totalno nesposobna, a svi znamo, bar mi koji smo u županijskom nogometu, da je Viktorija sinonim za skromnu momčad koja se uvijek bori za opstanak. Da se vratimo na samu utakmicu, prije svega, mi naše tvrdnje možemo potkrijepiti DVD snimkom. Snimamo utakmice upravo zbog ovakvih situacija i ovog puta se to pokazalo ispravnim.

Kako nam je rekao Bajalica, snimke su poslane u Županijski nogometni savez – disciplinskom povjereniku, Zboru sudaca i Izvršnom odboru: — Na taj način se svi mogu uvjeriti kakvo je bilo suđenje i kako je “oštećena” Viktorija. Uprava Tehnike je već imala sastanak na kojem smo proučili pravilnik Hrvatskog nogometnog saveza i na temelju zakona tražit ćemo da sve osobe koje su sudjelovale u ovom prekidu budu isključene iz nogometa. Osobno, smatram da je ovaj događaj apsolutno neprihvatljiv i zato ćemo učini sve da dobijemo satisfakciju. Neću reći da je sudac Karlovčan bajno odsudio nedjeljnu utakmicu, ali je sudio korektno. Griješio je na obje strane, a pregledavajući snimku smatramo da je više oštetio nas nego njih. Stavit ćemo snimke na našu Facebook stranicu da se svi mogu uvjeriti u to. Mi nismo krivi što su oni ležali cijelo drugo poluvrijeme jer nisu imali snage pa im je jedino preostalo da se izvuku na suce.

— Smatram da ne bi trebalo biti toliko negativnosti oko županijskog nogometa koje ove godine ima više nego inače. Smatram da su to pojedinačni slučajevi i da igrači nisu nimalo krivi, već rukovodstva klubova. Da su dobro organizirani do ovakvih situacija ne bi dolazilo. Ovaj događaj je velika ljaga i na nama jer nikad nije prekinut ni jedan susret Tehnike. Nadam se da će odgovorni pregledati snimke i najoštrije kazniti Vojakovčane jer jedini koji su u ovom susretu ispaštali na kraju smo mi jer nam nije dopušteno da završimo i pobijedimo utakmicu — zaključio je predsjednik Tehnike.

Zaista nesvakidašnji događaj još uvijek nije dobio svoj kraj. O posljedicama i kaznama odlučivat će disciplinski sudac, a utakmica je registrirana rezultatom 3:0 za Tehniku.