Kako je usmena predaja o Veroniki Desinićkoj 2014. godine registrirana kao nematerijalno kulturno dobro, odnosno rješenjem Ministarstva kulture upisana je u Registar nematerijalne kulturne baštine Republike Hrvatske, u svibnju ove godine Dvor Veliki Tabor raspisao je natječaj za prikupljanje dječjih likovnih radova na temu legende o Veroniki Desinićkoj.
Priča o nesretnoj ljubavi niže plemkinje Veronike Desinićke i velikaša Fridrika Celjskog kroz povijest je inspirirala brojne umjetnike, a kao plod te inspiracije nastala su mnogobrojna likovna, književna, dramska te druga umjetnička djela.
Natječaj je bio namijenjen osnovnoškolcima koji su svojim likovnim radovima trebali dočarati i uprizoriti zadanu scenu te pokazati kako oni zamišljaju prvi susret Veronike i
Fridrika. Radovi su morali biti napravljeni tehnikom rastera (rapidografima, flomasterima, tušem ili olovkom) na formatu papira A3.
Natječaj je završen 1. listopada, a najuspješniji radovi proglašeni su i nagrađeni u subotu u Velikom Taboru. U konkurenciji od 60 radova iz 13 škola iz cijele Hrvatske, među pet nagrađenih našla su se i dva rada učenika Osnovne škole Gola. Priznanja su primili Ivana Subotičanec, učenica 6. a razreda OŠ Gola čiji je mentor bio Mario Dimić te Jan Ciganek, učenik 4. razreda Područne škole Gotalovo s mentoricom Violetom Pranjić.
Još su dvije učenice gotalovečke škole kojima je Violeta Pranjić bila mentorica primile zahvalnice za svoje radove: Lucija Lovković iz trećeg i Ivana Bosman iz četvrtog razreda.