Snimio Marko Posavec.
Na koprivničkom glavnom gradskom trgu danas su se prvi put, a čini se i posljednji, utrkivali magarci.

Utrku Grand Prix Koprivnice organizirala je Turistička zajednica Koprivničko-križevačke županije kao protest što su njihove manifestacije, za razliku od utrka magaraca na Jadranu, slabo praćene na javnoj televiziji.

— Zadovoljan sam brojem posjetitelja, evo lijepo nam je vrijeme i stvarno sam iznenađen brojem ljudi koji se okupio. Čini mi se po dosadašnjim reakcijama da im se jako svidjelo i to mi je najvažnije. Cilj nam je bio da na jedan neobičan način privučemo pozornost na turizam u našoj županiji jer smo često nezadovoljni praćenjem od strane HRT-a, a primijetili smo da se puno pozornosti posvećuje utrkama magaraca na Jadranu. Tako smo i mi organizirali jednu, svjesni toga da će to izazvati različite komentare. Nije nam cilj razvijati neku manifestaciju koja će biti tradicionalna i koju ćemo imati svake godine. Ovo je jedan mali performans i marketinški štos i nadam se da će uspjeti. Ako i ne uspije, ljudi su se zabavili i mislim da i s te strane možemo biti zadovoljni — rekao je nakon utrke direktor županijske Turističke zajednice Zdravko Mihevc.

Snimio Marko Posavec.
Pobjednički magarac Đuro s vlasnikom Milošom Kičinom. Snimio Marko Posavec.

Pozitivna strane ove utrke je, prema riječima direktora županijske Turističke zajednice, i ta da su ljudi na ovaj zabavan način saznali ponešto o magarcima te da se uzgajaju i u našoj županiji. — Nemamo namjeru ovo ponavljati, iako bi očigledno bilo interesa. To nije naše autohtono, ali mislim da nije loše da su ljudi malo vidjeli magarce, neki su na ovaj način i saznali da se i kod nas magarci uzgajaju i mislim da smo time postigli više nego da smo održali neko ozbiljno predavanje na tu temu — zaključio je.

Natjecalo se dvanaest magaraca, a najbrži među njima bio je Đuro vlasnika Miloša Kičina iz Koprivnice. Drugo mjesto pripalo je magarici Kati vlasnika Darka Božičevića koji je vlasnik i magarice Mare koja je zauzela treće mjesto.

Dodijeljene su nagrade i za fair play koja je pripala Čupku, magarcu vlasnika Vladimira Kadulića, te za najmagarca koju je dobio magarac Munja vlasnika Damira Blažica.