Rukometašice Podravke Vegete u susretu s malo golova izgubile od njemačkih doprvakinja

Rukometašice Podravke Vegete poražene su u prvom kolu Elek Gyula kupa, pripremnog turnira na kojemu sudjeluju u Budimpešti. Njemačke viceprvakinje Metzingen slavile su sa 17:13 (9:5).

Za malen broj golova zaslužne su dobre obrane Janković i Kapetanović, ali i slabi napadi s obje strane.

Njemice su povele sa 4:0, a prvi gol za Koprivničanke postigla je Dežić tek u 14. minuti. Sljedeći je gol pao u 16., a treći tek u 22. minuti kada je bilo 7:3. Rezultat na poluvremenu glasio je 9:5. Vratarka Ivana Kapitanović istaknula se u drugom dijelu susreta, no ostatak Podravkine ekipe nije bio na razini, što im je zamjerio i trener Goran Mrđen.

Sljedeću utakmicu Podravka Vegeta igra protiv domaćina turnira – FTC Rail Cargo Hungarie, od 16 sati.

UTAKMICA 1. KOLA 4. ELEK GYULA KUPA U BUDMPEŠTI

TuS METZINGEN – PODRAVKA VEGETA

BUDIMPEŠTA – Mala dvorana Syma kongresnog centra. Gledatelja: 100. Suci: Janos Tscescki i Tamás Vumatzinski (oba Mađarska).

TUS METZINGEN: Obein (-), Janković (13+1); Zapf 1, Szekerczés 4(2), Loerper 1, Weher 1, Karlsson 1, Loeseth 3, Weigel 1, Wolebregt 2, Michielsen, Behnke 3, Weher. TRENER: Csaba Konkoly.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (-), Kapitanović (11+1); Zadravec 2, Dežić 2, Karlovčan, Krsnik 3(1), Milošević 1, Džono, Nemaškalo 2, Mrđen, Papac, Vidak 2, Pavlović, Petika, Gugić, Debelić 1. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: TuS Metzingen 5(2), Podravka Vegeta 2(1).

ISKLJUČENJA: TuS Metzingen 8 minuta (Loeseth 2+2, Zapf, Karlsson po 2), Podravka Vegeta 14 minuta (Džono 2+2, Krsnik, Milošević, Vidak, Pavlović, Debelić po 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Jasmina Janković (TuS Metzingen).