Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

Atletičari odlični u Varaždinu, Hitre drape “zdrapale” konkurenciju

Članovi Atletskog kluba Koprivnica proteklog su se vikenda natjecali na Ekipnom prvenstvu Hrvatske u polumaratonu “Varaždin 1991.” Osim atletičara, na natjecanju su sudjelovale i polaznice Škole trčanja za odrasle “Hitre drape”.

Najbolje rezultate ostvarili su najmlađi. Anja Slavinić je na 400 metara u kategoriji od 10 do 11 godina osvojila 1. mjesto, baš kao i Lovro Priselec na 800 metara u kategoriji od 12 do 13 godina. Druga mjesta osvojili su Ivan Bebek na 400 metara u kategoriji od 8 do 9 godina, Laura Sabolec i Jan Tisaj na 400 metara od 10 do 11 godina, Luka Balaško na 800 metara od 12 do 13 godina te Petar Csik na 800 metara u kategoriji od 14 do 15 godina.

U utrci građana na 4.800 metara Zvonko Vrhovski zauzeo je 6., a Ratko Težak 10. mjesto. U kategoriji seniora Marko Jertec bio je 15.

Najbolja “Hitra drapa” bila je Marija Vladušić koja je kroz cilj prošla treća, a odmah iza nje bila je Kristina Borovac. Polaznice škole trčanja natjecale su se u utrci na 4.800 metara.