Slaven Belupo minimalno poražen kod Dinama u Maksimiru

Nogometaši Slaven Belupa ipak nisu uspjeli prirediti iznenađenje u 26. kolu Prve hrvatske nogometne lige protiv lidera prvenstva, Dinama iz Zagreba.

Koprivničanci su utakmicu otvorili na najgori mogući način i već u 2. minuti gubili su 1:0. Zabio je Ćorić iz jednog odbijanca u Slavenovom šesnaestercu. Izgledalo je u tom trenutku da je utakmica riješena, no Slavenovi nogometaši nisu se odlučili predati. Nakon jedne greške Dinamovog golmana Eduarda, Slaven uspijeva izjednačiti preko Križmana koji, na asistenciju Ozobića, zabija za 1:1. Bio je to rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Ipak, u drugom poluvremenu Dinamo zabija gol u 55. minuti za 2:1. Strijelac je bio Hodžić nakon zbunjene i loše reakcije obrane Slaven Belupa. Do kraja utakmice, nažalost, naši nogometaši nisu uspjeli izjednačiti.

Slaven Belupu sada slijede tri domaće utakmice i jedna gostujuća, u Kupu protiv Rijeke. Ove važne i uzbudljive utakmice uvelike će odrediti sezonu naših nogometaša.

DINAMO – SLAVEN BELUPO 2:1

GNK Dinamo: Eduardo, Stojanović, Schindelfeld (od 59. Benković), Taravel, M. Musa, Machado, Ćorić, Rog, Pavičić (od 46. Fernades), Hodžić (od 74. Henriquez), Pjaca.
Trener: Zoran Mamić.

NK Slaven Belupo: Rozman, Barić, B. Musa, Edson, Štiglec, Paracki (od 64. Gregurina), Jambor, Christensen (od 56. Burić), Arap (od 71. Savić), Ozobić, Križman.
Trener: Željko Kopić.

Sudac: Goran Gabrilo. Pomoćnici: Mario Pepur i Hrvoje Radić (svi iz Splita). Četvrti: Goran Marić (Daruvar). Delegat: Ivan Duvnjak (Virovitica).

Strijelci: 1:0 – Ćorić (2), 1:1 – Križman (32), 2:1 -Hodžić (58)

Žuti kartoni: Stojanović, Fernandes (Dinamo), Križman, Ozobić (Slaven Belupo)