PODRAVKA VEGETA Trešnjevka je pala, ali teže od očekivanog

Mnogo teže od očekivanog Podravka Vegeta je na svom parketu svladala Trešnjevku. Iako se očekivala lagana pobjeda, domaće rukometašice su ključnu prednost ostvarile tek sredinom drugog dijela.

Prvo su poluvrijeme naše rukometašice otvorile vrlo dobro i odmah se odvojile na tri gola razlike. No, nakon početnog vodstva kao da su se uspavale pa je utakmica ušla u fazu gol za gol. Na kraju poluvremena rezultat je bio minimalnih 13:12 za Podravku.

Početak drugog poluvremena bolje otvaraju gošće te u dva navrata prelaze i u vodstvo. Ipak, ulazak golmanice Antonije Jukić i njene dvije vezane obrane u 37. minuti prelamaju utakmicu. Podravka se polako počela odvajati od gošći iz Zagreba i na kraju slavila rezultatom 26:20.

– Nisam zadovoljan pristupom i angažmanom mojih rukometašica, ali na kraju su najvažnija dva boda – rekao nam je trener Goran Mrđen.

Najefikasnije igračice Podravke bile su Ivana Dežić sa 6 pogodaka, Marijeta Vidak sa 5 te Lana Franković i Ekatarina Nemaškalo sa po 4 pogotka.

UTAKMICA 19. KOLA 1. HRL ZA ŽENE
PODRAVKA VEGETA – TREŠNJEVKA 26:20 (13:12)

KOPRIVNICA – Sportska dvorana gimnazije Frana Galovića. Gledatelja: 250. Suci: Hrvoje Čambala (Križ) i Marin Šimić (Sesvete). Nadzornik HRS-a: Bruno Androš (Osijek).

PODRAVKA VEGETA: Jukić (7+0), Kapitanović (3+0), Milenković (3+1); Nikšić 1, Dežić 6, Karlovčan, S. Šenvald, Krsnik 3, Milošević 2, Džono 1, Nemaškalo 4, I. Mrđen, Papac, Dragišić, Vidak 5(3), Franković 4. TRENER: Goran Mrđen.

TREŠNJEVKA: Andrijašević (4+1), Delić (2+-); Čagalj 1, Oremović 6, Magenreuter, Blažek 3, Toth 7(3), Bušić, Stojanov 2, Perkušić, Dičak 1. TRENER: Miran Ognjenović.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 6(3), Trešnjevka 4(3).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 4 minute (Nemaškalo, Dežić), Trešnjevka 10 minuta (Toth i Perkušić 2+2, Čagalj).

IGRAČICA UTAKMICE: Ivana Dežić (Podravka Vegeta).