Podravka Vegeta prošla u četvrtfinale Hrvatskog kupa

Pobjedom u Umagu protiv istoimenog domaćina rukometašice Podravke Vegete plasirale su se u četvrtinu finala Hrvatskog rukometnog kupa. Konačni je rezultat glasio 27:14 (13:9).

U vodstvo je krenuo Umag, no došao je samo do 3:0. Koprivničanke su izjednačile na 3:3 te potom ovladale terenom i pobjeda ni u jednom trenutku nije došla u pitanje. Zbog takve premoći, obojica trenera dala su minutažu i mlađim igračicama; kod Podravke izostala je jedino Marijeta Vidak zbog problema s ramenom. Dobra je vijest da je zaigrala i nedavno ozlijeđena Dora Krsnik, dok se Dragica Džono još uvijek držala samo obrane.

– Igralo se ozbiljno, angažirano, dobro, srčano, a u napadu je stvarano dosta prilika, kao rijetko kada dosad – rekao je nakon utakmice trener Goran Mrđen.

Već iduće subote nastavlja se Prva hrvatska rukometna liga za žene. U prvoj utakmici drugoga dijela sezone Podravka Vegeta gostuje kod Sesveta Agroproteinke.

UTAKMICA 1/8 FINALA HRVATSKOGA KUPA
UMAG – PODRAVKA VEGETA 14:27 (9:13)

UMAG – Sportska dvorana Stella Maris. Gledatelja: 250. Suci: Robert Bernobić i Nikša Kalčić (oba Rijeka ). Nadzornik HRS-a: Dubravko Konjuh (Rijeka).

UMAG: Pratljačić, Pavić; Renić, Rajić, Mataija, Vidović 3, Jajčević 9(3), Šito, Čančar, Nushi, Špoljarić, Kovač, Vojić 1, Imamović 1, Bunić, Popović. TRENER: Dragan Rajić.

PODRAVKA VEGETA: Jukić (4), Kapitanović (10), Milenković; Nikšić 6, Dežić 5(3), Karlovčan 2, S. šenvald 1, Krsnik 2, Milošević 4(1), Džono, Nemaškalo 3, I. Mrđen 1, Papac 1, Dragišić, Vidak, Franković 2. TRENER: Goran Mrđen.

SEDMERCI: Umag 3(3), Podravka Vegeta 5(4).

ISKLJUČENJA: Umag 4 minute (Nushi 2+2), Podravka Vegeta 6 minuta (Milošević 2+2, Nemaškalo 2).

IGRAČICA UTAKMICE: Selena Milošević (Podravka Vegeta).