Košarkaši izgubili od Ivančice, uspješni kadeti i mlađi kadeti

Košarkaši Koprivnice poraženi su u drugome kolu nastavka prvenstva A-2 lige sjever; na domaćem terenu izgubili su od Ivančice s Ivanca s 52:84.

Sastav Koprivničanaca dosta je izmijenjen u odnosu na prvi dio prvenstva; u momčadi nema više nekoliko dosad standardnih prvotimaca, prije svega Ivandića i Haluseka, a njihova su mjesta popunjena juniorima i kadetima. Napokon je zaigrao i Križevčanin Dominik Nervo, nakon što je cijeli prvi dio sezone propustio zbog ozljede.

Koprivnici, međutim, nedostaje visokih igrača i to se osjeti na terenu. Dok su se naši košarkaši uigravali, Ivančica je već otišla na 12 poena prednosti i tek su krajem poluvremena malo uhvatili korak. Do kraja utakmice, međutim, sve se ponovno raspada, gosti odlaze na 30-ak poena prednosti, a treneri su nakon toga na teren poslali rezervne postave.

U redovima domaćina solidno je igrao Jakupić, a kod gostiju Rozman i Teskera. Nove bodove Koprivničanci će potražiti sljedećeg vikenda u Križevcima kod istoimenog domaćina.

KK KOPRIVNICA – KK IVANČICA 52:84
Rezultat po četvrtinama: (9:25)(14:10)(16:27)(13:22)
KK Koprivnica: Valpatić (2), Paligač (3, 1×3), Kovačić (3), Nervo (10, 2×3), Gerić (0), Bajušić (0), Kukec (0), Vedriš (2), Petrović (8, 1×3), Jakupić (24), Puc (0).

Kadeti dominirali u Križevcima

Kadeti Koprivnice ‘protutnjali’ su Križevcima te upisali uvjerljivu pobjedu sa 116:26. Od samog početka utakmice viša i jača ekipa Koprivnica zagospodarila je terenom te već do poluvremena otišla na 40 koševa prednosti, a do kraja utakmice na čak 90. Kod Križevaca dobar je bio Biondić, a kod Koprivnice četvorka Vedriš, Gerić, Balaško i Žaja, svaki s preko 20 koševa.

KK KRIŽEVCI – KK KOPRIVNICA 26:116
Rezultat po četvrtinama: (6:29)(8:23)(6:29)(6:35)
KK Koprivnica: Kuzmić (9), Gerić (24), Vedriš (20), Igrić F. (6), Balaško (21), Mikor (4), Igrić M. (5), Žaja (27).

Mlađi kadeti sigurni protiv Virovitice

Mlađi kadeti upisali su sigurnu pobjedu protiv Virovitice, solidnom igrom protiv slabijeg protivnika uz puno grešaka i pojedinačnih akcija. Bila im je to četvrta pobjeda u prvenstvu.

KK KOPRIVNICA – KK VIROVITICA 87:39
Rezultat po četvrtinama: (20:5)(24:13)(18:14)(25:7)
KK Koprivnica: Sabolić (0), Pobi (0), Lončarić D. (8), Gregur (20, 2×3), Lončarić F. (4), Imbriovčan F. (2), Imbriovčan M. (5, 1×3), Petričević (0), Fabijanec (29, 2×3), Poznić (4), Benotić (9), Tetec (6).

Dječaci tijesno izgubili od Podravca

Mlade nade Koprivnice i Podravca iz Virja odigrale su izjednačenu utakmicu: u prve dvije četvrtine bilo je po desetak razlike prvo za goste, potom za domaćine. Drugo poluvrijeme igralo se izjednačeno do samog kraja gdje su gosti iz Virja sretno i spretno pobijedili za pola koša.

KK KOPRIVNICA – KK PODRAVAC 50:51
Rezultat po četvrtinama: (4:19)(21:10)(14:13)(11:9)
KK Koprivnica: Imbriovčan M. (27), Šarić (0), Mišić (0), Gregur J. (2), List (0), Vrabec (0), Lokotar (0), Horvat R. (1), Gašparić (0), Horvat P. (10), Fabijanec N. (10, 1×3), Strmečki (0).