ŽNL: Tehničar slavio u Molvama, Tehnika napeto pobijedila goste iz Sigeca

Odigrane su utakmice dvanaestog kola Prve i Druge županijske nogometne lige i desetog kola Treće županijske lige – grupe Koprivnica

Graničar je na domaćem terenu svladao Fugaplast i tako makar privremeno zasjeo na drugo mjesto ljestvice. Domaći su pobjedu ostvarili tek u drugom poluvremenu zgodicima Orehovca u 50. i Baričića u 69. minuti igre.

U Križevcima su domaćini teže nego što su očekivali svladali Bratstvo tek u finišu utakmice.
Iako su domaćini u prvom poluvremenu stvorili mnoštvo prilika, tek su jednu uspjeli realizirati preko Jandrašeca u 27. minuti igre. Gosti poravnavaju u 51. minuti zgoditkom Roščića. Kada se činilo da će takav rezultat i ostati, Orejaš u 88. minuti postiže zgoditak vrijedan pobjede i tri boda.

Osvit je u standardnom jutarnjem terminu ostvario još jednu domaću pobjedu. Strijelci za domaće su bili Gregurek sa dva zgoditka, te Drvarić Nikola i Marko, dok je za goste precizan bio Kusobrak.

Drava je, iako oslabljena neigranjem nekolicine igrača, bila bolja od danas nervozne momčadi Prekodravca, koja je od 40. minute igrala s desetoricom jer je isključen Bedenik.
Domaći su poveli zgoditkom Schmidta u 38. minuti, a konačni rezultat je djelo domaćeg kapetana Koprnića koji je zabio zgoditak u vlastitu mrežu.

Panonija je poražena na domaćem terenu od Sloge iz Koprivničkog Ivanca. Strijelci za gostujuću momčad su bili Posavec, Njegač i Kodrić.

Mladost je u nervoznoj i čvrstoj utakmici u Kloštru Podravskom bila uspješnija od susjeda iz Podravskih Sesveta. Pobjedonosni zgoditak domaći su postigli iz kaznenog udarca u posljednjoj minuti igre uz burno negodovanje gostujućih navijača.

Tehničar je svladao Mladost u Molvama zgodicima Lovreka i Bartolića, dok je za domaće precizan bio Mikšić.

Molve: Mladost – Tehničar 1974 1:3

Redoslijed: 1. Tehničar 1974 (32), 2. Mladost KP (24), 3. Graničar L (23), 4. Drava NP (20).

2. ŽNL

U derbiju začelja Miklinovec je svladao posljednju Mladost iz Koprivničkih Bregi. U zanimljivoj utakmici domaćini su propustili realizirati čak dva kaznena udarca, ali su usprkos tome postigli četiri zgoditka. Dvostruki strijelac je bio Hlevnjak, dok su po jednom precizni bili Ernečić i Gojković.

NK Tomislav – NK Omladinac 5:0 (2:0)
Drnje, Igralište NK Tomislava
Sudac: Gregurina (Koprivnica)
Strijelci: 1:0 Bači (12); 2:0 Žuljić (38); 3:0 Sobota (71); 4:0 Bači (74); 5:0 Mraz (90)
Žuti kartoni: Bači, Žuljić, Premec, Kragulj (Tomislav); Šepec (Omladinac)
Crveni kartoni: –

NK Tomislav: Ilić, Kesteli, Virovec (Varga), Kragulj, Vezjak, Bos, Premec (Šamonik), Dombaj, Bači (Kraljić), Sobota (Širić), Žuljić (Mraz). Trener: Žuljić.

NK Omladinac: Špernjak, Ivančan, Maronić, Pavlović, Cenkovčan, Hajduković, Blažeković, Ruk (Baranašić), Bračko (Renić), Šepec (Brunec), Oštrkapa. Trner: Petričević.

Tomislav je i opet na krilima odličnog Hrvoja Bačija pobijedio dobru ekipu Omladinca. U mnoštvu prilika domaćini su postigli samo pet zgoditaka. Dva su djelo Bačija, jednom su precizni bili Sobota i Žuljić, a točku na i je stavio Mraz u samom finišu utakmice.

Snimio Zlatko Šimčić.

Mladost iz Sigeca umalo je priredila iznenađenje na Gradskom stadionu. Već u 5. minuti gosti su poveli iz kaznenog udarca, da bi samo nekoliko minuta kasnije Benko povisio rezultat na 0:2. U 19. minuti domaći smanjuju preko Perokovića, a Halusek iz kaznenog udarca u 40. minuti poravnava rezultat. Pobjedonosni zgoditak postiže Hren u 55. minuti igre.

Ferdinandovac je teže nego se očekivalo minimalnim rezultatom slavio protiv vrlo dobre momčadi iz Gotalova. Starigrad je poražen na domaćem terenu od Vojakovca. Jedini strijelac bio je Božović u 79. minuti igre. Lipa je napunila mrežu gostiju iz Glogovnice čak sedam puta, a Hrvatski bojovnik je bio bolji od gostiju Reke rezultatom 2:1.

Redoslijed: 1. Tomislav (30); 2. Ferdinandovac (29); 3. Tehnika (28); 4. Lipa (23).

3. ŽNL

Odigrano je i deseto kolo Treće županijske lige u grupi Koprivnica i grupi Križevci. Evo rezultata: