Subota, 11. svibnja 2024.

Županijske lige: Tehničar potvrdio vodstvo u Goli, Drnjanci preuzeli prvo mjesto 2. ŽNL

Odigrane su utakmice šestog kola Prve i Druge županijske nogometne lige, te četvrtog kola Trećih županijskih liga.

Osvit – Drava PS 8:0 (2:0)
Igralište NK Osvita; gledatelja oko 100
Sudac: Molvarec ( Ferdinandovac)
Stijelci: 1:0 Petak (16); 2.0 Drvarić (44); 3:0 Indir (58); 4:0 Paradžik J (65); 5:0 Paradžik J (70); 6:0 Drvarić (72); 7:0 Paradžik J (75); 8:0 Drvarić (90)
Žuti kartoni: Indir (Osvit) ; Dergez; Cugovčan (Drava)
Crveni kartoni: –
NK Osvit
Međimorec (Posavec), Drvarić (Paveli), Indir ( Mihalec ), Paradžik M, Lončar, Mojčec (ParadžikN), Paradžik J, Petak, Lopatnik (Mraz), Harambaša, Drvarić
Trener: Pintarić
NK Drava PS
Dergez H, Dergez A, Šokec, Tudić, Matočec, Karšić, Zvonar, Mikec, Cugovčan, Bedeković (Hrženjak), Đipalo
Trener: Tudić

Visoka i zaslužena pobjeda Osvita protiv danas slabih gostiju iz Podravskih Sesveta. Osvit nakon dva neriješena rezultata i nakon dva poraza upisuje drugu pobjedu u dosadašnjem dijelu prvenstva. Dvojica trostrukih strijelaca, Paradžik Jozo koji nije iskoristio kazneni udarac u 84. minuti i Drvarić Nikola danas su imali svoj dan. Njima su se pridružili s po jednim zgoditkom Petak i Indir.

U Legradu je odigrana prva utakmica 6. kola. Graničar je nakon poraza u Molvama ponovno na svom terenu odigrao dobru utakmicu. Legrađani su, iako bez čak šestorice standardnih prvotimaca, svladali solidnu momčad Panonije. Domaći sastav je s nekoliko dobrih prilika dao do znanja da želi pobjedu. Baričić je u 22. minuti donio vodstvo domaćinu. Gosti su pokušavali u drugom dijelu, a najveću priliku su imali u 84. minuti kada prazan gol promašuje Kautero. Samo minutu kasnije za 2:0 i nova tri boda precizan je Vidović.

Graničar – Panonija 2:0 (1:0)
Igralište NK Graničara; gledatelja oko 50

Sudac: Koprić ( Križevci )
Stijelci: 1:0 Baričić (21); 2:0 Vidović (85);
Žuti kartoni: Draguljić, Bali ( Graničar )
Crveni kartoni: Sočev (Panonija)
NK Graničar:
Ružić, Bali, Vidović, Keser, Kolarić, Baričić, Štefić, Dodlek, Bali (Kopričanec), Grozdek, Draguljić
Trener: Klarić
NK Panonija:
Vutuc, Piplica, Budoš, Blažek K, Blažek L, Kautero, Požgaj (Ivandić), Jagić, Hižman-Peroš, Sočev, Šarlija
Trener: Blažek

U ostalim utakmicama valja istaknuti visoku pobjedu Tehničara 1974 u Goli, gdje su gosti zgodicima Markušića u 11. 28. 30. ( 11m ), Firbasa u 14. i 33. minuti, Tihelke u 24. i Hudaka u 64. minuti pokazali i dokazali da nemaju pravog konkurenta u ovom prvenstvu.
Prekodaravac je, iako s igračem više od 5. minute, zbog isključenog Medenjak, teže nego se očekivalo savladao Bratstvo 3:1. Domaće dovodi u vodstvo Pavešić u 33. minuti, na 1:1 poravnava Tetec u 57. minuti. Kopornić dovodi domaće u vodstvo u 62. minuti, da bi konačni rezultat postavio autogolom Salajec u 76. minuti.

Tomislav je na svom terenu poražen od Sloge, a strijelac jedinog zgoditka je bio Kapusta u 62. minuti.

Križevci su nakon pet remija u gostima pretpjeli prvi poraz od zahuktale Mladosti iz Kloštra Podravskog. Strijeci su bili Matanić u 20. minuti i Kovačić u 55.

Drava NP ugostila je Molvarce i ispratila ih sa pet zgoditaka u mreži. Dvostruki strijelac za domaće je bio Schmidt, a još su jednom zabili Pavešić i Horvat, za goste su precizni bili Jagar i Lovković, ali i Vindić koji je zabio autogol.

Kloštar Podravski: Mladost KP – Križevci 2:0

U Drugoj županijskoj ligi u subotu Reka, iako pojačana novim igračima, nije uspjela svladati Omladinac koji se nakon teškog poraza u prošlom kolu vraća kući sa nova tri boda. Iako su domaći poveli zgoditkom Bitija u 11. minuti, gosti u drugom poluvremenu zgodicima Bračka u 64. i Cenkovčana u 87. uspijevaju doći do pobjede.

Straigrad je na svom terenu poražen od Tomislava koji je pobjedom izbio na vodeću poziciju.
Iako su domaći poveli zgoditkom Brkića u 4. minuti, gosti se ne predaju i preko Žuljića u 14. Kestelija u 28. i odličnog Bačija u 40. minuti dolaze u prednost. U drugom poluvremenu domaći se vraćaju u igru zgoditkom Sršeka, ali gosti preko Širića postavljaju konačna rezultat u 88. minuti.

Lipa koja je sa visokih 7:1 pobijedila Miklinovec i dalje drži priključak za vodećima.
Polet je u pravoj golijadi nakon što je bio u vodstvu od 4:1 podijelio bodove sa Mladosti iz Sigeca odigravši nerješeno. Hrvatski bojovnik se pobjedom od 4:2 izjednačio sa Goškom, dok Viktorija nije imala većih problema sa fenjerašem iz Koprivničkih Bregi.