Subota, 27. travnja 2024.

Podravci i Prigorci nastupili na Jaskanskom vinskom trekingu

Planinski trkači iz Podravine i Prigorja protekle su subote nastupili na Jaskanskom vinskom trekingu.

Riječ je jednoj od najbolje organiziranih i medijski najpraćenijih utrka Treking lige čija trasa vodi vinogradima oko Jastrebarskog, s kontrolnim točkama u lokalnim vinarijama i obiteljskim gospodarstvima.

Naši su trekingaši nastupili u kategoriji gemišt, a najbolji plasman ostvario je Mario Erdec iz Đurđevca osvojivši 12. mjesto s vremenom od tri sata i 11 minuta. Marin Kamenjašević bio je 15., Igor Varga 19. i Stjepan Žagač 35. U ženskoj konkurenciji od 27 natjecateljica Martina Maloča osvojila je deseto, Ivana Ivandija 13. i Andrijana Erdec 14. mjesto.
Od ove godine Jaskanski vinski treking uveo je i brdsko-biciklističku kategoriju od 45 kilometara u kojoj se natjecao Vilim Ivančan iz Križevaca, te je završio osmi od 15 sudionika.

Spomenimo i da je trekingaše vrlo brzo nakon početka utrke, pri ulasku u šumu, napao roj stršljena, zbog čega je njih petero moralo zatražiti liječničku pomoć.