Nedjelja, 14. kolovoza 2022.
Drava.info slavi 7. rođendan

Kadetkinje izgubile od Mađarske, ništa od polufinala

Hrvatska rukometna reprezentacija ipak nije prošla u polufinale Europskog prvenstva za kadetkinje u Makedoniji.

U jučerašnjem četvrtfinalnom susretu naše djevojke nisu uspjele svladati Mađarsku koja je pobijedila sa 32:29. Utakmicu je obilježila tijesna i izjednačena borba, a Hrvatska je na poluvremenu vodila s golom prednosti. Ipak, to nije bilo dovoljno i naše rukometašice nastavljaju s borbom za plasman od 5. do 8. mjesta. Još uvijek stignu ostvariti najbolji rezultat u povijesti europskih prvenstava za kadetkinje jer im je najbolji dosadašnji plasman šesto mjesto iz 2005. godine.

Prva postaja na tom putu bit će im Švedska, sutra od 15 sati i 30 minuta. U drugom susretu snage će odmjeriti Slovenija i Francuska. Pobjednici će igrati za peto, a poraženi za sedmo mjesto.