Subota, 27. travnja 2024.

Atletičari Koprivnice dominirali na utrci Centrum Mundi i osvojili brojne medalje

Atletičari Koprivnice ostvarili su odlične rezultate u Ludbregu na utrci Centrum Mundi 2017. U konkurenciji petih i šestih razreda Jan Tisaj osvojio je prvo mjesto, Mateo Šegović bio je drugi, a Sven Džendžo u cilj je došao treći.

I u konkurenciji djevojčica Koprivnica je osvojila sve tri medalje. Tara Rušak okitila se zlatom, Josipa Mikulec osvojila je srebro, dok je treća bila Katja Ljubić.

Leopold Jurić osvojio je zlatnu medalju u konkurenciji sedmih i osmih razreda.

Od ostalih rezultata vrijedi spomenuti prvo mjesto Luke Šostarića u utrci na 2500 metara, dok je Zvonimir Prosenjak u kategoriji M40 osvojio četvrto mjesto.

Osim u Ludbregu boje Koprivnice branile su se i u Zagrebu i Puli. Polaznica škole trčanja Estera Rac osvojila je peto mjesto na 2. Zagrebačkom proljetnom polumaratonu u kategoriji Ž35, dok je Marko Gregurec na Zimskom prvenstvu Hrvatske u Puli bio sedmi.