Nedjelja, 29. rujna 2024.

BERBA MEDALJA Brojni koprivnički atletičari nastupili na natjecanju u Čakovcu i ostvarili odlične rezultate

Članovi Atletskog kluba Koprivnica postigli su sjajne rezultate u Čakovcu na drugom kolu HALS-a za starije kategorije.

U klubu govore da je u kategoriji mlađih kadetkinja u utrci na 200 metara s preponama Karla Obranović osvojila treće mjesto s osobnim rekordom, dok je u bacanju kugle od dva kilograma Iris Merc osvojila 15. mjesto, Tija Lončarek 20., a Ella Sever 22. mjesto. U utrci na 60 metara Tia Lončarek je osvojila 35. mjesto, Iva Mikulec je osvojila 31. mjesto, Zara Štefanić je osvojila 25. mjesto, a Ella Sever 27. mjesto.

Uz to, u skoku u dalj zona Nika Tucković je završila 37., Mia Marković 36., Iris Merc 33., Zara Štefanić 27., a Iva Mikulec 31. U utrci na 300 metara Mia Marković je osvojila 20. mjesto, Nika Tucković je osvojila 21. mjesto, dok je Karla Obranović osvojila osmo mjesto. U utrci na 1.000 metara Sara Podoreški je zasjala na drugom mjestu.

– Mlađe kadetkinje su nastupile u štafeti 100-200-300-400 metara. Štafeta u sastavu Zara Štefanić, Ella Sever, Iva Mikulec i Karla Obranović je osvojila šesto mjesto, a štafeta u sastavu Tia Lončarek, Iris Merc, Nika Tucković i Mia Marković 10. Mlađe kadetkinje su u ukupnom poretku osvojile četvrto mjesto – dodaju u klubu.

Po pitanju mlađih kadeta, u utrci na 60 metara Gregor Betti je osvojio 22. mjesto, a Teo Ištvan treće. U bacanju kugle od tri kilograma Gregor Betti je osvojio 12. mjesto, Leni Novak je osvojio 13. mjesto, a Petar Slavinić je osvojio treće mjesto. U utrci na 300 metara Leni Novak je završio osmi, a Petar Slavinić prvi. Štafeta mlađih kadeta na 100-200-300-400 metara u sastavu Gregor Betti, Teo Ištvan, Leni Novak i Petar Slavinić je osvojila drugo mjesto. Mlađi kadeti su u ukupnom poretku osvojili četvrto mjesto.

U konkurenciji kadetkinja Dora Šestan je osvojila 24. mjesto u utrci na 60 metara te šesto mjesto u bacanju koplja od 500 grama. Kadetkinje su u ukupnom poretku osvojile 11. mjesto. U konkurenciji kadeta u skoku u vis Dorian Držanić je osvojio sedmo mjesto, a Luka Kolonić 13. mjesto. Spomenimo i da je u utrci na 300 metara s preponama Vili Lipuš završio peti. Kada je riječ o bacanju diska od jednog kilograma, Pavao Kos je osvojio šesto mjesto te Lukas Petrić peto.

U konkurenciji kadeta na 60 metara Lukas Petrić je bio odličan treći, Andros Dimić Arambašić 15., Dorian Držanić 10., Luka Kolonić 14., a Luka Kvaternik prvi.

– U utrci na 600 metara Luka Kvaternik je osvojio drugo mjesto, a Vili Lipuš sedmo. Na 3.000 metara Lino Novak je osvojio treće mjesto te Leon Strelec drugo. Štafeta kadeta na 100-200-300-400 metara u sastavu Vili Lipuš, Luka Kvaternik, Lukas Petrić i Dorian Držanić je osvojila drugo mjesto – poručuju iz kluba i dodaju da su kadeti u ukupnom poretku osvojili prvo mjesto.

Dodajmo da je u konkurenciji seniorki na 100 metara Anja Slavinić osvojila deveto mjesto, a Josipa Mikulec 10. mjesto. U bacanju koplja od 600 grama Josipa Mikulec je osvojila treće mjesto.

U konkurenciji seniora na 3.000 metara Oliver Orešić je osvojio prvo mjesto.