Povodom Dana općine Drnje danas je u Društvenom domu u Torčecu održana svečana sjednica Općinskog vijeća.

Bila je to prilika da se rezimira sve što je napravljeno u proteklom razdoblju, ali i da se istaknu budući planovi. Tako je načelnik Općine Petar Dombaj kazao da je Općinska uprava završetkom prošlog mandata napravila i više od planiranog za razdoblje od 2017. do 2021. godine.

– U novom mandatu želimo nastaviti tempom kojim smo radili u prošlom te ga podići na jedan još viši nivo. Svima nam je cilj razvijati općinu, posebice u onom dijelu u kojem nije u potpunosti razvijena, a to je komunalna infrastruktura. Riječ je o projektu aglomeracije koji je započeo i koji će se raditi – rekao je Dombaj.

Naglasio je da svi projekti koji su odrađeni, odrađeni su isključivo s namjerom podizanja standarda života u općini.

– Kad završi projekt izgradnje kanalizacije, u planu nam je rekonstrukcija svih lokalnih cesta, a isto tako nakon što smo završili s projektom izgradnje pješačko-biciklističkih staza u centru, rebalansom proračuna već ove ćemo godine započeti izgradnju pješačko-biciklističke staze prema Peterancu. S Općinom Peteranec imamo dobru komunikaciju. S njima bismo počeli s izgradnjom staze od njihovog groblja prema centru općine tako da bi svakako napravili jedan veliki pomak po pitanju sigurnosti i prometovanja na području naše općine – istaknuo je načelnik.

Podsjetio je da su investicijom vrijednom više od milijun kuna izgradili pješačko-biciklističku stazu od škole do samog centra, a s Hrvatskim cestama radili su i na rekonstrukciji mosta na državnoj cesti DC 41.

Dombaj je naglasio da se kao i uvijek trude ne zapostaviti ljude, dodavši da su oni najvažniji u cijeloj priči.

Načelnik je naglasio da je firma Cengiz Insaat ove godine financirala izgradnju igrališta u centru Drnja, a riječ je o investiciji vrijednoj 400.000 kuna. U planu je, ističe, i izgradnja dječjeg igrališta u Botovu za najmlađe, jer im je cilj da se djeca okupljaju i druže na igralištima.

– Uvijek se trudimo izdvajati sredstva za mlade i osigurati im razne potpore i olakšice. Izdvajamo velika sredstva za učenike, studente i djecu predškolske dobi kroz razne oblike stipendija. Također, ulažemo i u naše udruge kojima smo omogućili bolje uvjete za rad kroz ulaganja u njihove prostorije. Isto tako, izgradili smo ogradu oko crkve u Torčecu. Brinemo i o starijima pa smo tako nastavili s drugom fazom projekta “Zaželi 2”. Našim vrijednim vatrogascima smo poduplali budžet za ovu godinu, prijavili smo projekt izgradnje novog vatrogasnog doma, a s obzirom na obračun bodova koji imamo smatram da bismo trebali proći s projektom. DVD Torčec dobio je ove godine jedno pick-up vozilo koje je kupila Vlada Republike Hrvatske, a mi smo nedavno kupili i novo kombi vozilo. To je samo dokaz da DVD kvalitetno radi kao i naše stožerno društvo – naglasio je.

Načelnik je istaknuo da svakim danom Općina Drnje ima sve bolju suradnju i sa susjednim općinama.

– Upravo s njima pokušavamo osnažiti ono što nam je do sada bilo slabo, a to je naše gospodarstvo, s kojim smo bili ispod nule na početku prvoga mandata. U roku četiri godine puno se toga uspjelo promijeniti, a na čemu smo intenzivno radili. Tako smo dobili zemljište u naše vlasništvo, potpisali ugovore s dva poduzetnika, a ovih dana će biti potpisani ugovori i s trećim poduzetnikom – napomenuo je načelnik.

Snimio Valentino Štefanek.

Od ostalih aktivnosti Dombaj je istaknuo da je u planu, s obzirom na to da Nogometni klub Tomislav slavi 100 godina postojanja, poboljšanje sportske infrastrukture, u koju spada i izgradnja nove ograde na igralištu u Drnju.

– U planu nam je i dodatno sređivanje groblja koja su nam u vrlo dobrom stanju. Želimo izgraditi još jednu nadstrešnicu u Drnju i asfaltirati pristupni ulaz – dodao je.

Ljudi su, kaže načelnik, prepoznali energiju kojom je Općina vođena u proteklom razdoblju, podarivši im povjerenje za vođenje i u naredne četiri godine.

– Ljudi su prepoznali naš entuzijazam i sve ono što smo napravili u protekle četiri godine, a što je bilo i više nego što smo planirali. Nažalost, ne ovisi sve o nama, ali se uvijek trudimo i nastojimo izvući maksimalno iz svake situacije i svakog projekta. Proračun koji imamo nije veliki, ali na sve moguće načine pokušavamo dovući sva raspoloživa sredstva. U tom tonu želimo nastaviti. Ljudi su očito to prepoznali i odabrali da i u naredne četiri godine vodimo Općinu, a mi želimo našim mještanima i dalje omogućavati što bolje uvjete za život. Želja nam je da su naši sumještani zadovoljni životom u svojoj sredini, a to ostvarujemo ravnopravnim razvojem svih naselja – naglasio je.

Dombaj je dodao da ga veseli što se sve više ljudi uključuje u društveni život.

– Nadam se da će se sve više ljudi uključiti i u politički život i u kreiranje života Općine Drnje u narednom razdoblju. Zahvaljujem svima koji su izašli na izbore bez obzira na to za koga su glasali. Meni su svi ljudi jednako važni i dragi i sve dok sam tu gdje jesam, nastojat ću da općina ide prema naprijed i da napravimo sve za dobrobit mještana. U proteklom vremenu više smo bili bazirani na pripremanje projekata, dok ćemo u narednom razdoblju početi s njihovom realizacijom – zaključio je Dombaj i čestitao svima sretan Dan općine Drnje.

Dodajmo da su svečanoj sjednici prisustvovali Mišel Jakšić, koprivnički gradonačelnik i saborski zastupnik, Hrvoje Janči, gradonačelnik Đurđevca, Ratimir Ljubić, zamjenik župana Koprivničko-križevačke županije, Ivan Derdić, načelnik Općine Peteranec, Mato Kuzminski, načelnik Općine Koprivnički Bregi, Zoran Vrabelj, načelnik Općine Koprivnički Ivanec, Lara Samošćanec, načelnica Općine Đelekovec, Stjepan Milinković, načelnik Općine Gola, Mirko Remetović, načelnik Općine Novo Virje, Mladen Sitek, načelnik Općine Podravske Sesvete, Darko Kolman, načelnik Općine Rasinja, Ivan Sabolić, načelnik Općine Legrad, Zdravko Brljek, načelnik Općine Novigrad Podravski i Vjekoslav Maletić, načelnik Općine Ferdinandovac.