Utorak, 16. travnja 2024.

REZIME SLAVENOVE SEZONE Krstanović najbolji strijelac, Glavčić asistent, Filipović imao najveću minutažu

Nogometaši Slaven Belupa sezonu su završili na sedmom mjestu s 34 osvojena boda, 16 u Koprivnici i 18 u gostima.

Iz kluba poručuju da je koprivnička momčad ostvarila sedam pobjeda, 13 remija i 16 poraza uz gol razliku 36:53.

Dodaju da je najbolji strijelac koprivničkog prvoligaša u sezoni 2020./2021. bio Ivan Krstanović s osam postignutih pogodaka. Knoll je zabio sedam, Glavčić pet, Iličić, Bačelić Grgić, Božić i Etoundi po dva, dok su jednom mrežu tresli Lulić, Bogojević, van Bruggen, Prce, Soldo, Boakye, Delić i Zvonarek.

Najbolji asistent bio je Nemanja Glavčić. Ukupno je ovaj veznjak devet puta asistirao za gol svojim suigračima što je bilo dovoljno za drugo mjesto u HNL-u, odmah iza Bočkaja iz Osijeka koji je imao dvije asistencije više. Lulić i Etoundi asistirali su po četiri puta, Krstanović tri puta, Mlinar i Paracki dva, a Goda, Knoll i Bogojević jednom.

– Najveću minutažu imao je Ivan Filipović koji je čuvajući svoju mrežu na terenu proveo 3.150 minuta (97 posto). Lulić je na terenu proveo 2.872 minute, Glavčić 2.833, Paracki 2.758, Božić 2.713, a Goda 2.564 minute. Najviše odigranih utakmica imali su Filipović, Glavčić i Knoll, svaki po 35. Lulić je odigrao 34, Božić 32, a Paracki 31 – istaknuli su u klubu.

Lovro Zvonarek pogotkom u 36. kolu Hrvatski Telekom Prve lige protiv Varaždina postao je najmlađi strijelac u povijesti lige sa samo 16 godina i 14 dana, a debijem protiv Rijeke dva kola ranije postao je najmlađi igrač u povijesti Slaven Belupa sa 16 godina i pet dana.