Nezavisna lista na čelu sa Željkom Lackovićem danas je predala kandidaturu za Županijsku skupštinu te kandidaturu za koprivničko-križevačkog župana.

Nositelj liste i kandidat za župana Željko Lacković istaknuo je da će ovaj izborni ciklus obilježiti nezavisni.

– Gotovo 30 nezavisnih platformi na razini općina i gradova uključilo se u ovu izbornu utrku te je to dokaz da najveća snaga leži u onima koji više ne vjeruju u političke stranke. Zbog čega je politika postala omražena i zbog čega se ljudi više ne žele uključivati u političke stranke najbolji je primjer ovdje u zgradi Županije, jer ono čemu svjedočimo posljednjih 12 godina je stagnacija i pokušaj osiguravanja sigurne fotelje iz ciklusa u ciklus – kazao je Lacković.

OGLAS
Naša, podravska lista za županiju: nositelj liste Ivan Pal. HSS i nestranački kandidati

Dodao je da trenutno vodstvo u Županiji nema vizije, želje ili energije da realizira i ostvaruje potrebe stanovnika Koprivničko-križevačke županije.

– Svojim dolaskom i predajom kandidature želimo početi odbrojavati dane kada će prestati stagnacija naše županije i kada će započeti novi ciklus, odnosno brži i snažniji razvoj. Visoki ciljevi koje smo stavili pred sebe, bit će osigurani upravo kroz potporu ljudi koji su uključeni u nezavisne platforme. Meni kao budućem županu svi su gradovi, sve općine i sva mjesta  jednaka te će imati jednaki tretman. Zalagat ću se za ravnomjeran razvoj svakog dijela naše županije. Naša se županija ne može razvijati zbog nesuradnje između Grada Koprivnice i aktualnog župana na odlasku gospodina Korena koji ne samo da nije u 12 godina napravio ništa za ovaj grad, već nije napravio ništa ni za našu županiju – istaknuo je Lacković.

Naglasio je da ljudi u Križevcima opravdano misle da nije napravio ništa za njih.

– Pri tome misle da je on radio ovdje u Koprivnici u Podravini, ali tome nije tako. Opravdano ljudi misle da on vuče sve u Križevce, no vjerujte mi ni tamo nije ništa rađeno. Ono što sigurno znamo je da gospodin Koren sigurno želi zadržati svoju poziciju, no ono čemu se ne nada je ova silina nezavisnih platformi koja se ujedinila i koja nema stranački predznak. Imamo čiste i slobodne ruke. Lista je sačinjena od čistih i slobodnih ljudi koji su se ostvarili u svojim zanimanjima i koji ne žive od politike i koji su spremni mijenjati našu županiju – dodao je.

Lacković je istaknuo da će mu na tom putu zamjenica biti Danijela Glavosek Kovačić, samohrana majka, Koprivničanka koja se ostvarila u poslovnom životu i u svojem poslu te kojoj nije cilj živjeti od politike.

– Ona će zajedno sa mnom biti na putu stvaranja nove razvijenije županije kakva smo nekad bili. Nekada smo bili treća županija po razvijenosti, a stagnacijom u posljednjih 18 godina pali smo na 11. mjesto po razvijenosti- zaključio je Lacković.

Glavosek Kovačić istaknula je da Koprivnica i Koprivničko-križevačka županija zaslužuju brži razvoj.

– Da bismo taj razvoj postigli okupili smo jedan tim entuzijasta, ljudi koji imaju energije, volje i želje da se napravi iskorak u cijeloj priči. U politiku sam ušla kao osoba koja želi boljitak cijeloj sredini. Kao poduzetnica imam iskustva u raznim projektima tako da mi je cilj pomoći u aktivnom razvoju gospodarstva i poduzetništva – rekla je Glavosek Kovačić naglasivši da svoje iskustvo želi utkati u jednu nezavisnu političku platformu koja ima za cilj boljitak građana Koprivničko-križevačke županije.

Smatra da se okupila dobra ekipa koja će svojim radom i zalaganjem puno toga dobroga postići.

Dodajmo da je na konferenciji predstavljen i Josip Večenaj, nezavisni kandidat za gradonačelnika Grada Koprivnice.

– Kao liječnik cijeli sam život među ljudima. Osnova svakog liječnika je pomaganje, zato mi je cilj da se stvori jedna pozitivna atmosfera te da naš biser Podravine, grad Koprivnica, stekne određenu brigu i angažman koji će ga odvesti u bolju budućnost i napredak. To se predanim radom i angažmanom može napraviti. Posljednjih godinu dana obilježila je pandemija koronavirusa koja je u prvi plan iznijela brigu za zdravlja i zato će mi jedan od glavnih ciljeva kao budućeg gradonačelnika biti iskorištavanje znanja i iskustva u unaprjeđenju zdravstvene zaštite u gradu – kazao je Večenaj.

Dodao je kako smatra da jedino zajedništvo između Grada i Županije može dovesti do boljitka Koprivnice, ali i cijele županije.