FOTO Podravka Vegeta na domaćem terenu ‘pregazila’ Sesvete Agroproteinku

RK Podravka Vegeta s čak 18 golova razlike svladao je RK Sesvete Agroproteinka u trećem kolu Prve HRL za žene.

Utakmica se igrala danas, u srijedu, u sportskoj dvorani Gimnazije Fran Galović u Koprivnici, a završila je 37:19.

Zlatko Saračević, trener Podravka Vegete, u današnjoj utakmici više je minuta dao igračicama koje nisu toliko sudjelovale u utakmicama DELO EHF Lige prvakinja, kao i onima koje se vraćaju nakon ozljeda, piše na službenim stranicama kluba.

U kadru nisu bile Dumanska, Turk i Milosavljević.

Utakmica je krenula standardnim iskušavanjem obje momčadi, nakon deset minuta igre rezultat je bio 5:5. Sredinom prvog poluvremena susret je i dalje bio izjednačen, a u nekoliko navrata gostujuća ekipa došla je u vodstvo.

Ipak, kvaliteta igračica Podravka Vegete došla je do izražaja te su preokrenule rezultat do isteka prvog poluvremena. Na odmor se otišlo s rezultatom 15-11 za domaće rukometašice.

U drugo poluvrijeme koprivničke rukometašice krenule su serijom 9:1 što je na isteku 44. minute donijelo rezultat 24:12. Nastavila se raspucana večer Podravkinih rukometašica koje su do kraja susreta upisale visoku pobjedu 37:19.

Idući susret koji čeka rukometašice Podravka Vegete je onaj domaći, europski, kada u sklopu grupne faze DELO EHF Lige prvakinja u Koprivnici gostuje danski Odense.

Susret se igra u nedjelju u 16 sati, bez prisustva gledatelja.

RK Podravka Vegeta – RK Sesvete Agroproteinka 37-19 (15-11)

RK PODRAVKA VEGETA: Ećimović 6, Tucaković 7, Zadravec 1, Beganović, Karlovčan 5, Popović 2, Milošević 1, Džono 2, Mugoša, Franušić 5, Buljan 8 (2), Ećimović, Škarić 1, Zrnić 6, Bancilon 4, Tsakalou 2, Carlos.
TRENER: Zlatko Saračević.

RK SESVETE AGROPROTEINKA: Zetović 2, Lovrenčević 3, Kocijan, Tupek 1, Bešen, Grlić, Krezo 5, Burić 5, Cvitanović, Brkić 5, Gavrilović, Zetović, Pehar 3, Čoraš, Jukić, Mamić.
TRENER: Nikola Škorić.