Berba medalja koprivničkih atletičara u Čakovcu na Hrvatskoj atletskoj ligi sjever

Odlične rezultate postigli su članovi Atletskog kluba Koprivnica u trećem kolu Hrvatske atletske lige sjever za starije kategorije i drugom kolu za mlađe kategorije, održanom ovog vikenda u Čakovcu.

U subotu je održano treće kolo za starije kategorije, a od koprivničkih natjecatelja treba istaknuti nastup Jakova Jurića koji je osvojio prvo mjesto u bacanju vortexa s novim klupskim rekordom od 58,67 metara te drugo mjesto u skoku u dalj, poručili su iz Atletskog kluba Koprivnica.

Ivan Bebek osvojio je prvo mjesto na 80 metara prepone i šesto u bacanju vortexa.

Lukas Petrić bio je četvrti na 60 metara i osmi u skoku u dalj.

Luka Kvaternik smjestio se na peto mjesto na 60 metara i sedmo u skoku u dalj.

Štafeta 4×300 metara u sastavu Ivana Bebeka, Lukasa Petrića, Jakova Jurića i Luke Kvaternika osvojila je prvo mjesto.

Kod mlađih kadetkinja Melani Vrbnjak bila je deseta u skoku u vis.

U konkurenciji starijih kadetkinja Tea Šaško osvojila je zlato u skoku u vis i srebro na 100 metara prepone, dok je Anja Slavinić bila četvrta na 200 metara.

Kod kadeta, Gabrijel Vedriš osvojio je drugo mjesto u bacanju kugle 4 kilograma i četvrto mjesto na 200 metara. Janko Suton bio je drugi u skoku u dalj i osmi na 200 metara.

Mlađa juniorka Tena Šaško osvojila je zlato u skoku u visu i broncu na 200 metara.

Izvor: AK Koprivnica

U nedjelju su nastupili limači i limačice u drugom kolu Hrvatske atletske lige sjever.

Dora Lovrinović osvojila je dva prva mjesta i to na 60 metara i u skoku u dalj.

Iva Mikulec osvojila je zlato u bacanju vortexa za limačice rođene 2010. godine, dok je Laura Babić bila treća u istoj disciplini u kategoriji limačica 2011. godište i mlađe.

Tija Požgaj osvjila je srebro na 400 metara kod limačica rođenih 2011. godine.

Zara Rupčić bila je druga u bacanju vortexa i osma na 60 metara.

Štafeta limačica 4×60 metara osvojila je peto mjesto, a za koprivnički klub trčale su ju Iris Kiš, Iva Mikulec, Zara Blažinec i Dora Lovrinović.

Dodajmo kako su svoj prvi nastup imale limačice Elena Kos, Laura Babić i Iris Kiš.

Kod limača Petar Slavinić bila je prva u bacanju vortexa za limače 2010. godište.

Štafeta limača na 4×60 metara u kojoj su sudjelovali Niko Karas, Petar Slavinić, Krsto Blažinec i Luka Kolonić osvojila je drugo mjesto.

Luka Kolonić bio je treći u skoku u dalj. Krsto Blažinec također je završio na trećem mjestu, ali na utrci 60 metara te šesti u skoku u dalj.

Za limače po prvi puta su nastupili Niko Karas, Šimun Štefičar, Tino Korošec i Matej Požgaj.

Dodajmo kako limačice i limače očekuje još treće kolo koje će biti pojedinačno prvenstvo HALS-a, a održat će se u subotu u Varaždinu.