Kuglačice i kuglači Podravke polovično uspješni na početku nove sezone

Natjecatelji Kuglačkog kluba Podravka za vikend su u novu natjecateljsku sezonu ušli s polovičnim uspjehom.

Naime, muška ekipa startala je s pobjedom protiv Lepoglave. Koprivnički su kuglaši slavili rezultatom 6:2, u čunjevima 3067:3048.

Poene za Podravku osvojili su Šaško, Betlehem, Dvornik i Uremović koji je bio i najbolji igrač utakmice, dok su Dasović i Šegerec izgubili, poručili su iz kluba.

U idućem kolu, koje se igra 19. rujna kuglači Podravke gostuju u Zagrebu kod ekipe Obrtnik Torbar.

Za razliku od muške ekipe, ženska ekipa KK Podravka započela je sezonu porazom na gostovanju u Poreču kod Istre. Utakmica je završila rezultatom 7:1 za domaće natjecateljice, 3407:3257 u čunjevima, no igra Podravkašica bila je puno bolja, nego što rezultat otkriva.

Bez publike, mjerenje temperature i pauze zbog dezinfekcije novi su uvjeti u kojima će se igrati utakmice ove sezone.

U prvom paru Šimunić (544) osvaja dva seta, no suparnica ima više čunjeva iz prva dva seta te osvaja poen.

Lukčin (564) ima više čunjeva od protivnice, no uspijeva osvojiti samo jedan set pa Istra također osvaja poen.

U drugom paru Kolarić (515) osvaja prvi set protiv najbolje igračice Istre, Liović, no slabom igrom u nastavku gubi sva tri seta i gubi poen.

Bolić (505) uspijeva dobiti tek pola seta protiv Pavlaković pa Istra nakon dva bloka vodi 4:0 i 164 čunjeva prednosti.

U zadnjem bloku za Podravku nastupaju Orehovec i Zver. Orehovec (573) odličnom igrom uvjerljivo s četiri seta pobjeđuje Nanić i osvaja jedini poen za Podravku, dok Zver (556) osvaja jedan set protiv odlične Ravnić i gubi poen.

Trenerica Ljiljana Picer prvu pobjedu svoje ekipe tražit će na domaćim stazama u subotu protiv Osijeka ’97.

Legović Matošević – Šimunić 1:0 (2:2, 573:544), Jelenić+Oplanić – Lukčin 1:0 (3:1, 558:564), Liović – Kolarić 1:0 (1:3, 597:515), Pavlaković N. – Bolić 1:0 (3,5:0,5, 564:505), Nanić – Orehovec 0:1 (0:4, 528:573), Ravnić – Zver 1:0 (3:1, 587:556).