Četvrtak, 18. travnja 2024.

FOTO Slaven Belupo pred domaćim navijačima pobijedio Inter, Krstanović zabio svoj stoti gol u HNL-u

Nogometaši Slaven Belupa u 35. kolu Hrvatski Telekom Prve lige na domaćem stadionu ‘Ivan Kušek – Apaš’ pobijedili su Inter iz Zaprešića. Rezultat je bio 3:1, a jedan od golova bio je stoti prvoligaški pogodak Ivana Krstanovića.

Poveli su gosti Andrićevim pogotkom u 12. minuti, no Farmaceuti se nisu dali smesti. Bačelić Grgić zabio je u 43. za egal na poluvremenu. Početkom drugog dijela Etoundi je svojim prvijencem u Slavenovom dresu zatresao protivničku mrežu i doveo svoju momčad u vodstvo, a u 53. minuti Ivan Krstanović iz kaznenog je udarca zabio svoj jubilarni stoti gol u HNL-u i tako ušao u elitni klub strijelaca hrvatskog prvoligaškog natjecanja.

U 78. minuti drugi žuti i isključujući crveni karton dobio je Bačelić Grgić.

Bila je to posljednja Slavenova utakmica ove sezone pred domaćim navijačima od kojih su se, kako je trener Tomislav Stipić i najavio, oprostili pobjedom. U sljedećem i zadnjem kolu Farmaceuti gostuju kod Gorice.

35. kolo HT Prve lige
Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek – Apaš 17.07.2020.
NK Slaven Belupo – NK Inter 3:1 (1:1)
NK SLAVEN BELUPO: Ježina – Božić, Paracki, Goda – Bogojević (od 90. M Čovo), Glavčić, Bačelić Grgić, Brković (od 90. B. Čovo), Lulić (od 86. Lima) – Krstanović (od 90. Šego), Etoundi (od 68. Zirdum). Trener: Tomislav Stipić.
NK INTER: Hadžikić – Rom, Van Bruggen (od 77. Soldo), Grgić, Nekić (od 57. Vego) – Barić (od 57. Mitrović), Marasović, Mazalović, Postonjski – Andrić, Mamut. Trener: Tomislav Ivković.
Suci: Fran Jović (Zagreb), Goran Loparac (Sladojevci), Marko Stolnik (Varaždin), Ante Čuljak (Zagreb)
VAR: Mario Zebec (Cestica) AVAR: Ivica Modrić (Zagreb)
Delegat: Mladen Jurišić (Osijek)
Kontrolor: Danijel Trampus (Osijek)
Žuti kartoni: Krstanović 54′, Bačelić Grgić 59′, 77′, Paracki 63′ (Slaven Belupo); Rom 52′ (Inter)
Crveni kartoni: Bačelić Grgić 77′ (Slaven Belupo);
Strijelci: 0:1 Andrić 12′, 1:1 Bačelić Grgić 43′, 2:1 Etoundi 48, 3:1 Krstanović 53′