FOTO Slaven Belupo pobijedio Rijeku, Lima zabio za slavlje u Koprivnici

Nogometaši Slaven Belupa u 30. kolu Hrvatski Telekom Prve lige pobijedili su Rijeku. Rezultat na koprivničkom Gradskom stadionu ‘Ivan Kušek – Apaš’ bio je 1:0, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Mateus Lima.

Trener Tomislav Stipić napravio je dvije zamjene u odnosu na sastav koji je zaigrao u prošlom kolu protiv Dinama u Zagrebu. Umjesto kartoniranog Bogojevića zaigrao je Jeffren, dok je ozlijeđenog Soldu zamijenio Zirdum.

Prva situacija vrijedna spomena dogodila se u šestoj minuti kada je Ježina odlično obranio udarac Čolaka, a zatim u drugom duelu izbio loptu ispred njega. Matoc je prvotno dosudio jedanaesterac, ali je nakon pregledavanja VAR-a poništio svoju odluku. Ježina je izvrsno  reagirao i tri minute kasnije kada je nakon odličnog centaršuta Brauta još boljom reakcijom otklonio opasnost ispred svog gola.

U 15. minuti prvi pokušaj Slavena. Snažno je s 20-ak metara odapeo Jeffren, ali je lopta završila pokraj vratnice. Pokušao je nedugo nakon toga i Glavčić, no njegov udarac je blokirala obrana gostiju.

Koprivnička je momčad povela u 29. minuti. Goda je pronašao Limu u šesnaestercu koji mirno gađa suprotni gol Rijeke za 1:0.

Do kraja prvog dijela još dvije sjajne obrane upisao je Ježina, a Jeffrenov udarac na drugoj strani obranio je Pandur.

U nastavku susreta prvi su zaprijetili Farmaceuti. Kontru je povukao Lulić i pronašao Limu čiji udarac s lijeve strane prolazi tik uz vratnicu. Odgovorio je Čolak s druge strane, ali je rezultat ostao isti. Nakon sat vremena utakmice udarac Lončara blokirao je Božić, a lopta se odbila samo nekoliko centimetara od gola Ježine. U 74. minuti Glavčić je opasno pucao, no njegov udarac završio je na gornjoj strani mreže. Konačni rezultat ostao je 1:0.

Slaven Belupo u sljedećem kolu gostuje u Splitu kod Hajduka. Utakmica je na rasporedu u petak, 26. lipnja.