Nedjelja, 14. kolovoza 2022.
Drava.info slavi 7. rođendan

FOTO Podravka Vegeta pobijedila Sinj, slijedi gostovanje u Osijeku

Rukometašice Podravka Vegete u susretu 15. kola domaćeg prvenstva pobijedile su gošće iz Sinja. Rezultat utakmice odigrane u koprivničkoj gimnazijskoj dvorani bio je 40:31.

Prvo poluvrijeme u Koprivnici prošlo je bez većih iznenađenja. Domaće rukometašice došle su u vodstvo na 3:2, a rezultat nakon 30 minuta bio je 21:17. Tjaša Stanko u prvom dijelu zabila je sedam, Korina Karlovčan šest pogodaka, a Magdalena Ećimović upisala je šest obrana. U drugom dijelu igralo se gol za gol sve do serije od pet pogodaka za Podravka Vegetu, a konačna je razlika bila plus devet za domaće rukometašice.

Trener Zlatko Saračević svim je igračicama dao minute na terenu. Najučinkovitije su bile Tjaša Stanko, Korina Karlovčan i Elena Gjeorgjievska s po sedam pogodaka. Jovana Risović zaustavila je sedam udaraca na gol. Kod Sinja najučinkovitija je bila Marija Ljubičić s devet pogodaka dok je Andreja Vrudelja zaustavila 10 udaraca Podravke.

Nakon ove utakmice Podravka Vegeta i dalje je jedina neporažena ekipa u Prvoj hrvatskoj rukometnoj ligi za žene te ima 30 bodova iz 15 utakmica. Sinj je na osmom mjestu s 12 bodova.

Sljedeća utakmica za naše rukometašice na rasporedu je u petak kada gostuju kod šestoplasiranog Osijeka.