Podravka Vegeta i dalje stopostotna, uvjerljivo svladala Dalmatinku u Pločama

Rukometašice Podravka Vegete i dalje su stopostotne u domaćem prvenstvu. Večeras su u Pločama pobijedile RK Dalmatinku rezultatom 50:22, 26:11 na poluvremenu, u susretu 17. kola Prve hrvatske rukometne lige za žene.

Podravka je od početka uspostavila dominaciju na terenu i utakmica je tekla bez iznenađenja. Vrijedi spomenuti da je Jovana Risović u prvom poluvremenu obranila dva sedmerca, a Korina Karlovčan zabila sedam pogodaka. Ukupno je kod Podravka Vegete najučinkovitija bila Tjaša Stanko s 11 golova, a Risović i Magdalena Ećimović zaustavile su 15 udaraca prema golu. Kod domaćih rukometašica najučinkovitija je bila Anđela Zelić sa sedam pogodaka.

– Jedna jako dobra, kvalitetna i ozbiljna utakmica. Sve su cure bile motivirane i rastrčane. Čestitam im svima na odličnoj igri – kratko je komentirao trener Zlatko Saračević.

Podravka Vegeta prva je u domaćem prvenstvu, slijedi ju Lokomotiva, treći je Bjelovar. Sljedeću utakmicu u Prvoj hrvatskoj ligi koprivničke će rukometašice igrati u domaćoj gimnazijskoj dvorani protiv Zrinskog iz Čakovca. A sljedećeg vikenda Podravka Vegeta igra prvu utakmicu četvrtfinala EHF Kupa. U Koprivnicu dolazi njemački Thüringer, u nedjelju 1. ožujka u 15 sati.