FOTO Podravka Vegeta pobijedila Zrinski i okreće se Thüringeru

Rukometašice Podravka Vegete pobijedile su večeras Zrinski iz Čakovca u susretu 18. kola Prve hrvatske rukometne lige za žene, odigranom u Koprivnici. Konačni rezultat bio je 36:22, 19:11 na poluvremenu.

Pred 500-tinjak gledatelja u gimnazijskoj dvorani povele su gošće te držale vodstvo u prvih šest minuta utakmice. Preostalih 54 vodila je Podravka Vegeta. Nakon plus osam na poluvremenu razlika se do kraja susreta samo povećavala, a trener Zlatko Saračević dao je minute na terenu svim igračicama.

Dejana Milosavljević sa šest golova bila je najučinkovitija u redovima Podravke, dok su vratarke zaustavile 13 udaraca. Kod gošći sedam je golova zabila Lea Vukojević.

– Jedna dobra utakmica u kojoj smo igrali kvalitetnu obranu, no cure su bile malo dekoncentrirane u napadu. Potpuno je razumljivo u ovoj fazi i ritmu natjecanja. Odigrali smo ovo danas, a sad se okrećemo vikendu i pripremama za Thüringer – komentirao je trener Saračević.

Podravka Vegeta i dalje je stopostotna u domaćem prvenstvu s maksimalnih 36 bodova. Podsjetimo, u nedjelju u koprivničku gimnazijsku dvoranu u četvrtfinalu EHF Kupa dolazi njemački Thüringer. Utakmica počinje u 15 sati.