Posljednja srijeda u veljači rezervirana je za Dan ružičastih majica.

U Obrtničkoj školi Koprivnica ovaj dan borbe protiv vršnjačkog nasilja obilježava već petu godinu zaredom, rekao je Dravi.info socijalni pedagog Bruno Antolić:

– Svake godine imamo neku određenu temu, a ove godine odabrali smo temu bullyinga i diskriminacije. Za naše učenike pripremili smo letke o toj temi. Kao i svake godine imamo razne interaktivne aktivnosti za naše učenike, a ove godine odlučili smo da učenici jedni drugima peku rozne palačinke – objasnio je Antolić.

Podsjetimo, obilježavanje ovog dana pokrenula je jedna kanadska udruga zbog događaja koji se dogodio u tamošnjoj školi: jedan učenik došao je u školu u ružičastoj majici kako bi dao podršku svojoj majci oboljeloj od raka dojke, a zbog toga što je nosio ružičastu majicu, drugi učenici su ga pretukli, no idućih dana sve više i više učenika dolazilo je u ružičastim majicama kako bi mu pružili podršku.