FOTO Podravka Vegeta uvjerljivo pobijedila rumunjsku Maguru u prvoj utakmici EHF Kupa

Rukometašice Podravka Vegete pobijedile su rumunjsku Maguru Cisnadie u susretu 1. kola grupne faze EHF Kupa, odigranom u Koprivnici. Konačni rezultat bio je 38:26, 18:12 na poluvremenu.

Utakmica je na obje strane krenula oprezno, ali koprivnička je ekipa ubrzo počela uspostavljati dominaciju, prije svega zahvaljujući Dejani Milosavljević u napadu, Selenom Milošević u obrani i Jovani Risović među vratnicama. Podravka se dodatno razigrala u drugom poluvremenu te došla i do 10, naposljetku i 12 golova prednosti. Izvrsne obrane Risović nastavila je i Magdalena Ećimović – svaka je upisala po devet – a protivnički gol punile su i Lamprini Tsakalou i Tjaša Stanko.

Podravka je tako upisala prve bodove u novoj sezoni EHF Kupa. Sljedeća utakmica na rasporedu je 11. siječnja u gostima kod danskog Kopehnagena.