Subota, 20. travnja 2024.

FOTO/VIDEO Mladi Slavenaši odmjerili snage s vršnjacima iz regije i pokazali da su među najboljima

Za novi uspjeh koprivničkog Slaven Belupa pobrinuli su se mladi igrači, ovaj puta dječaci 2009. godište. Osvojili su treće mjesto i brončane medalje na turniru 16 ekipa u Čakovcu na kojemu su snage odmjerile mlade nogometne nade s varaždinskog, čakovečkog i koprivničkog područja. Prvo mjesto osvojila je čakovečka Sloga, a drugo Ivančica.

Mladi Slavenaši broncu su osvojili u dramatičnoj završnici protiv vršnjaka NK Mladost-Kometa iz Preloga.

U regularnom vremenu obje su momčadi postigle po gol i rezultat 1 : 1, onda se nastavlja igrati 3 : 3 s golmanom do zlatnog gola, no svake minute jedan igrač izlazi iz igre. Pravilo je da se – ako u igri 1 : 1 i nakon treće minute bude neriješeno, izvode penali. Doznajemo da je rezultat i nakon penala bio neriješen pa je uslijedilo pojedinačno pucanje na gol u čemu su mladi Slavenovi igrači bili bolji.

Nove Slavenove bronce u Čakovcu su osvojili Toni Sambol, Roko Rumek, Dorijan Držanić, Karlo Bači, Filip Solina, Marko Blaguški, Jakov Šomoci, Petar Stručić, Marko Pavlic, Deni Matulin, Dino Karas i Lovro Premec. Vodi ih trener Oliver Drvosek – Kihas.